15 Lüks Banyo Dekorasyonu

0
3371

Banyolar artık ev dekorasyonunda eskisinden çok daha fazla önemseniyor. Geniş banyoları evler tercih önceliğimiz olmaya başladı. Kullanışlılığının yanı sıra dekorasyonunun da çok önemli olduğu artık su götürmez bir gerçek. Dekorasyonda kullanılan mobilyalar, yapı malzemeleri, renkler ve aksesuarlar özenle seçilmeye başlandı. Ancak tabii ki seçerken banyonun genişliği ve bütün parçaların birbirleri ile uyumluluğu çok önemli. Aşağıda 15 farklı banyo dekorasyonuyla bu uyumluluğu ve şıklığı nasıl yakalayabileceğinize dair ipuçları bulabilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

 Beyaz banyolarda görmeye en alışık olduğumuz renk. Koyu ahşap ise yukarıda gördüğünüz gibi beyaza çok yakışıyor. Banyo ve yatak odası birleştirilmiş ve çok da şık olmuş. Yağmur duş ile ise mükemmel bir derinlik katılmış.

Banyo Dekorasyonları

Doğal taşlar banyo dekorasyonlarında çok sık kullanılmaya başlandı. Gömme küvet ise yukarıda da gördüğünüz gibi oldukça modern bir hava yaratıyor.

Banyo Dekorasyonu

Kırmızı ve siyah birbirine çok yakışan nadir koyu renklerden. Banyonuzda renkli bir değişiklik yapmak istiyorsanız mutlaka bu iki rengi seçin. Ancak beyazı da işin içine katmayı unutmayın.

Banyo Dekorasyonu

Beyaz temayı banyosunda korumak isteyenler için mermer taşlar ve beyaz ahşaplar oldukça ideal. Ancak mutlaka az da olsa pastel renklere aksesuarlarda yer verin.

Banyo Dekorasyonu

Küçük banyolar için en ideal dekorasyon yaklaşımı minimalizm olacaktır. Küçük aksesuarlar ve mobilyalar kullanarak banyonuzu olduğundan geniş gösterebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

Eğer duvarlarda taş kullanmak istiyorsanız iki renk kullanmanızı öneririm. Yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi zıt renkler, özellikle de siyah ve krem, birbirine çok yakışıyor.

Banyo Dekorasyonu

    

Eğer banyonuz yeterince genişse mutlaka geniş küvet ya da jakuzi modellerini tercih edin. Yukarıda gördüğünüz gibi dikdörtgen ve taş tasarımlar elegan bir görüntü oluşturuyor.

Banyo Dekorasyonu

Siyah banyoda rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerden. Ahşap ile kombini ise gördüğünüz gibi çok şık duruyor. Ancak araya beyaz katmayı sakın ihmal etmeyin.

Banyo Dekorasyonu

Aksesuarlarda altın rengi detaylar kullanılması en çok beyaza yakışıyor herhalde. Eğer beyazdan vazgeçemeyenlerdenseniz altın alternatif bir renk olabilir.

Banyo Dekorasyonu

Doğal taşlarda dikkat edilmesi gereken en önemli şey doğru renklerle kullanılmasıdır. Beyaz, krem, siyah ve kırmızı tonları doğal taşlar için ideal tonlar olacaktır.

Banyo Dekorasyonu

Minimalizmin etkisi hiç geçmeyecek. Banyolara da çok yakışıyor. Küvetlerde, lavabolarda ve dolaplarda siz de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Banyo Dekorasyonu

Eğer böyle bir imkanınız varsa banyoda şömineyi mutlaka tercih edin. Banyoya derinlik katacak ve hem modernleştirecek hem de şıklaştıracaktır. Şömineye en çok yakışan renk ise yine beyaz.

Banyo Dekorasyonu

Taş dekorasyon jakuziye de çok yakışıyor. Siyah ise banyonun olduğundan daha modern görünmesine çok katkı sağlamış. Aydınlatma da oldukça akıllıca yapılmış.

Banyo Dekorasyonu

Yatak odası ile banyoyu yukarıdaki gibi ahşap ince kolonlar ile de ayırabilirsiniz. Aynı ahşap detayın farklı aksesuarlarda kullanılması yukarıdaki dekorasyona bütünlük katmış.

Banyo Dekorasyonu

Klasik küvet şekillerinden kurtulabilirsiniz. Yukarıdaki gibi daha birçok farklı modeli bulmanız mümkün. Altın biraz fazla yoğun kullanılmış ama tadında kullanarak daha şık bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Önceki İçerikSatranç Takımları
Sonraki İçerikBanyo Dolabı Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.