2013 Dekoratif Ayna Modelleri

0
8969

Evinizde çok amaçlı kullanılan dekoratif aynalar, her evin tercihidir. Hiç bir ev varmıdır ki aynasız olsun. Evimizde olmazsa olmazımız olan aynalar 2013 yılına yine damgasını vuruyor. Hiç bir zaman modası geçmeyen aynalarımızın tarzı tabiki her sene değişiyor. Aynanızı dekoratif olarak mı yoksa işlevsel olarak mı kullanacağınıza artık siz karar verin; ama unutmayın ki  2013′te dekoratif aynalarımız yine salonlarımızın baş köşesinde olacak.
2012′de tasarımcılarımız aynalarımıza geometrik şekillerle farklı dizaynlar uygulamıştı ve tasarım harikası birçokdekoratif ayna modelleri elde edildi. Yine 2013′te de bu şekiller hakim; fakat bunlara ek olarak lazer ışıklar, fosforlu çerçeveler ve amorf şekiller eklendi. Mat gold ve mat gri olarak kullandığımız renklerin yerine tamamen uygulama yapılmayan aynalar 2013′ün en tercih edilen ve tasarımcıların ağırlık verdiği modellerden oldu. 2013 aynalarına baktığımız zaman evimizin en güzel köşesine bir Istanbul manzarası kondurabilir hem dekoratif olarak bik şıklık yapıp hemde  kendimizi bu güzel manzaradan izleyebiliriz.Aynalar aynı zamanda kullanıldığı mekana derinlik ve ışık veren  aksesuarlardır.Evimizin küçük bir odasında kullanılırsa şıklığının yanı sıra odamıza ferahlık verir ve olduğundan biraz daha geniş,aydınlık gösterir.

    

Salonlarımızda aynaların en şık uygulama alanları;konsol üstleri ,yemek masasına yakın bir duvar,varsa şömine üstü ve eğer alçak koltuklara sahipsek koltuklarımızın bulunduğu duvarlardan yalnızca birtarafıdır.Banyolarımızda ise klasik aynamızdan başka bir dekoratif ayna kullanmak istiyorsan geometrik şekillere sahip büyüklü küçüklü aynalar boş bir duvarımız varsa buraya uyguladığımız anda banyomuzun havasını değitirecektir.Evimizde kullandığımız saatlerimizdede tamamen ayna kullanılmaktave hangi köşede kullanılırsa kullanılsın modern bir görünüme imza atmaktadır.Manzaralar ,figürler,geometrik şekiller ve klasik aynaların yanı sıra kişiye özel tasarım ayna yapan da birçok merkez bulunmaktadır.Bebeğinizin odasının en güzel köşesine onun ismini istediğiniz harf stili ile yazdırıp asabilirsiniz ya eşiniz ve sizin isminiz evinizin istediğiniz bölümünde yer alabilir.Aynaları manzara şeklinde mi ,uçuşan kelebekler mi kalpler mi yada en özel isimler mi olarak kullanacağınıza siz karar verin ancak 2013 e damgasını vuran birbirinden özel ve güzel tasarlanmış aynalara göz atmadan sakın kararınızı vermeyin.

 

Önceki İçerikEvde Abajur Yapımı
Sonraki İçerikAntibakteriyel Halılar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.