Abajur Modelleri

0
11998

Özellikle evde huzurlu bir ortam isteyenlerin en sevdikleri aktivitelerden bir tanesi ferah bir salonda köşelerde bulunan abajurlardan gelen loş ışıkta müzik dinlemek ya da kitap okumaktır. Korkmayın, ev dekorunda istediğiniz kadar kullanabilirsiniz abajurları. Envaye çeşit ve modelleri de vardır. Salon abajurları ,masa abajurları yüksek ve kısa köşe abajurlar, dekoratif amaçlı abajurlar… Hangi yaşam alanında kullanmak isterseniz orada kullanabilirsiniz. Her dekora uygun bir ev eşyasıdır.

Tavandan gelen ışık gözü yorar. Hele bir de tv varsa odada dengesiz bir ışık yayılması olur ki bu da kişiyi rahatsız etmeye başlar bir süre sonra. Tavan lambaları ve avizeler daha çok dekoratif amaçlıdır zaten. Eskiden ana aydınlanma aksesuarı olarak kullanılsalar da bugünlerde sadece yatak odalarında bu amaçlı kullanılıyorlar. Tabii bu durum da çok sık tercih edilmiyor. Abajurlarınızı ister  uzun ister kısa tercih edebilirsiniz. Gece lambası şeklinde olanları da mevcut olup çok şık ve modern alanlarda da tercih edilen ışıklandırma seçeneklerinden biridir. Evinizin dekoru klasik ise klasik modellerdeki abajurları tercih edebilir yatak odaları için ise iki ayrı şekilde abajur kullanabilirsiniz. Biri ışıklandırmayı yeterince sağlarken diğeri gece lambası işlevini yerine getirir. Çocuk odaları için de kullanılan bir ışıklandırma yöntemidir abajurlar. Salonunuzda kullanacağınız abajurlar ya köşelerde kullanılmalı veya konsol  üzerinde kullanılarak salonunuza farklı bir hava yaratmanız mümkündür.

    

 

Klasik abajurların dışında desenli abajurlar da hemen göze çarpanlar arasındadır. Bu desenler çiçek desenleri olabileceği gibi hasır ve baskılı modeller de tercih edilebilir. Ev dekorasyonu dışında da kullanılabilen abajurlar stil sahibi ofislerinde en çok tercih edilen ışıklandırma seçeneklerinden biri. Ofislerde gerek masa üstünde  gerek dekoratif oturma gruplarının arasında sıkça rastlıyoruz. Hemen hemen  her yaşam alanı dekorasyonunda kullanılan bu ışılandırmanın fiyat aralığı ise şekline ve modeline göre değişiyor fakat diğer ışıklandırma seçeneklerine paralel bir fiyat aralığına sahip. Cazip fiyatı ile yeni eve taşınan arkadaşlarınız içinde çok şık bir hediye tercihi olabilir. Yeni eve çıkanlarınız varsa onlar da dekorasyonu zenginleştirmek ve şık bir ortam yaratmak için avizeleri tercih edebilirler.