Alez

0
3573

Birçok insanın adını bile bilmediği bir üründen bahsedeceğiz bugün sizlere, adı alez. Alez bir yatak koruyucu. Uzun yıllar kullanılan bir üründür yatak. Fakat temizliği öyle kolay olmuyor. Bu nedenle temiz tutmak için çarşaf ve lastikli çarşaflar kullanılıyor. Şimdilerde ise alezler çok tercih ediliyor. Alez ince bir yorgan gibi görünüyor. Yumuşacık dokusu ile yatağa üzerine takılıyor. İster çarşaf üzerinden ister çarşaf altında kullanabileceğiz alezler ayrıca su da geçirmiyor. Şayet lastikli çarşaf üzerinden kullanacaksanız üzerine nevresim çarşafınızı da örtmelisiniz. Lastikli, lastiksiz, su geçiren veya geçirmeyen olmak üzere ayrıca tek kullanımlık seçenekleri de var alezlerin. Dört bir köşesinden kalın lastikler ile yatak üzerine rahatça tutturabiliyorsunuz. Böylece kayma veya toplanma gibi sıkıntılar yaşanmıyor. Alezlerin rahatlatıcı etkisi olduğunu da hatırlatalım. Aşağıda alez modellerine ait görseller var. İncelemenizi öneriyoruz.

 

 

    

Su geçirmeyen alezler yatağı büyük ölçüde koruyor. Özellikle yaşlılar ve çocuklar için tercih edilen alez modellerinin hem çift kişilik hem de tek kişilik ebatları bulunuyor. Hatta çocuk için üretilen boyları bulunan alezlerin tek kullanımlık olanları ise biraz daha ince oluyor. Alezlerin yumuşacık olan modelleri için de tam tur dönen lastikli seçenekleri de var. Fiyatları son derece uygun olan alezleri yatak, çarşaf gibi tekstil ürünleri satan ilgili satış noktalarında bulabilirsiniz. Ağırlıklı olarak beyaz rengi bulunan alezlerin bazı yatak üreticilerinin de sunduğu desenli ve yatak kumaşın renklerinde bulmanız mümkün. Fakat bu seçenek yeni yatak alanlar için bir seçenek. Ev tekstilinde her geçen gün pratik ürünler üretiliyor malum. Alezler bu ürünler arasında yer alıyor. Yıkanabilir özelliği ve rahat kullanımı ise tercih sebeplerinin başında geliyor. Bazı alezlerin içinde bulunan gümüş iyonlar sayesinde stres azaltılıyor. Daha kaliteli bir uyku sağlaması da özellikleri arasında. Bu tarz alezler özel ürün olduğundan her firma üretimini yapmıyor sadece büyük firmaların bu tarz ürünler sunduğunu da belirtelim. Çocuklar için ve yetişkinler için antibakteriyel ve su geçirmez alezleri yakından incelemenizi öneriyoruz.

Önceki İçerikDefne Ağacı
Sonraki İçerikBardak Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.