Amerikan Servis Modelleri

0
24065

Doğruyu söylemek gerekirse ülkemizde çok fazla kullanmadığımız bir ürün diyebiliriz. Amerikan servisi nedir ? Tabakların altına konan dikdörtgen,daire veya kare olmak üzere ek bir parça bir nevi küçük sofra bezi de denebilir. Amerikan servisi her türlü malzemeden üretilebilir. Plastik olanları vardır, kumaş Amerikan servisleri vardır, hasır modelleri vardır  bu böyle uzar gider. Amerikan servisinin kullanımı aslında oldukça kolaydır. Masa örtüsü sevmeyenler için ayrıca öneriyoruz. Çok şık modelleri yanı sıra fiyatları da uygun.Plastik amerikan servisleri yıkanmaz ıslak bir bezle silinir. Bez amerikan servisleri ise tam tersi yıkanabilir. Hasır ve diğer modeller ise üretildikleri malzemeye göre farklılık gösterebilirler. Sofra düzeninde son derece şık görünen Amerikan servis modelleri ile ilgili görseller aşağıda sizlere sunulmuştur.

 

    

yazımızın başında bu ürünün çok fazla kullanılmadığını söylemiştik.Fakat hakkını yemeyelim tercih edenlerde yok değil.Özellikle misafir sofralarının vazgeçilmezleri arasında. Göze hoş gelmesinin yanı sıra dekoratif açıdan da son derece şık. Amerikan servis modellerinde ebat sıkıntısı yok. Servis tabağından bir miktar geniş olması ve çatal bıçağın üzerine konacak kadar yeri olması yetiyor. Bir tablo gibi düşünün içinde de yemeğiniz. Yemek masasında sunum çok önemlidir. Amerikan servisi de işte tam olarak bunu yani sunumu güzelleştiriyor. Modelleri arasında dantel modeller, kenarları süslü veya organze modeller dikkat çekiyor. Vir de bu sene keçeden yapılan tasarımlar çok moda. Herhangi bir figürün işlendiği bu tasarımlar dolgun kumaşı ile de pek şık. Keçe Amerikan servislerinin takımlarını da bulabilirsiniz. Bu takımlar  servis ve bardak altlığı olarak hazırlanıyor. Hediyelik olarak tercih edilebilir takımlar üretiliyor. Keçe Amerikan servislerinin ambalajı da kendisi kadar hoş tasarlanmış. Plastik modellerden oymalı ,desenli modeller ise çıplak masa üzerinde gerçekten çok özel . Sanki masa ile bütünleşerek çok şık sofralar hazırlamanıza yardımcı oluyor. Plastik ürünlerin silinebildiğini söylemiştik fakat kenarları desenli be parçalı bu ürünlerin temizliği ise biraz dikkat gerektiriyor. Çok ince kesimler ve motifler içeren bu ürünler sanki süngerimsi gibi olduğundan kopma veya herhangi bir deforme olma olasılığına karşı biraz hassas davranmak gerekiyor.

 

Önceki İçerikKanvas Tablo
Sonraki İçerikKaraca Home
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.