Antibakteriyel Halılar

0
3541

Neredeyse her kültürde sıkça kullanıldığı gibi Türk kültüründede halının yeri oldukça büyüktür. Zaman içerisinde el yapımı ile başlayan halı üretimi,teknolojinin gelişmi ile bu günlere gelmiştir.Evlerimizin en önemli aksesuarlarından biri olan halılar,son derece özverili bir şekilde özellikle hanımlar tarafından,seçilmektedir.

Her evde her yaşam alanında bolca kullandığımız halılar maalesef gerektiği kadar temizlenemiyor. Çoğumuzun halıları yıkatma süresi yılda iki kez den fazla değildir. İşte bu noktada halı ve kilimlerde biriken yeterli ısı ve nemi bulunca üremeleri için uygun olan bakteriler ortaya çıkıyor . Maalesef ne kadar titiz olunursa olsunsun kaçınılmaz bir hale geliyor bu durum. Elinizdeki temizlik ürünleri yeterli gelmiyor ve bu savaşı bakteriler kazanıyor. Sağlıklı insanların yanı sıra en çok etkilenenler yaşlılar ve çocuklar oluyor. Hele birde çocuğunuz emekliyecek kadar küçük ise temizliğin 2 katına çıkarılması gerekiyor. Bunun farkında olan halı üreticileri bu soruna çözüm bulabilmek için,bu alana özel halılar üretmektedir. Halı üreticilerinin son olarak ürettikleri ve sıkça önümüze çıkan antibakteriyel halılar son günlerde çok yoğun bir ilgi görmekte ve bu konuda tüketicilerin karşısına farklı bir tercih olarak sunulmakta. Peki nedir bu antibakteriyel halı ? Halılarda kullanılan özel bir formül sayesinde bakteri miktarını neredeye sıfıra ( % 99.9 gibi bir rakam ) çekebilen bir halı tasarımıdır. Mikroorganizmaların oluşumunu engeller ve içeriğinde Akrilik Emülsiyon adlı kimyasal madde bulunur.Bu sayede uzun süre bakteri oluşumunu engelleyip,uzak tutmaya yarar. Daha çok bebek ve çocuk odaları için tercih edilen antibakteriyel halılar şimdilerde evinizde her yaşam alanı için kullanılabiliyor ve herkezin kullanılması önemle rica ediliyor.

    

Gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz antibakteriyel halıların temizliği de o denli kolay ve pratik. Evinizde kullandığınız herhangi bir halı yıkama makinesi ile veya şampuanıyla temizleyebilirsiniz. Dekorasyon bakımından da son derece modern ve naif seçeneklerini de ilgili mağazalarda bulabilirsiniz. Renk seçenekleri sınırsız olduğu kadar model ve ebat konusunda da geniş bir yelpazeye sahip antibakteriyel halılar. Eviniz için seçeceğiniz her antibakteriyel halı ile istediğiniz yaşam alanına sağlık ve temizliğin yanı sıra şıklığı da taşımış olabilirsiniz. Antibakteriyel halılar sayesinde bakteri ve mikroplar kaderiniz olmaktan çıkıyor ve evinizin atmosferini değiştirmek için son derece yeni bir adım oluyor.

Önceki İçerikDaire Kapısı Seçimi
Sonraki İçerikDekorasyonda Renk Uyumu
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.