Aplik Modelleri

0
9227

Aydınlatma denince bir çok model  ve alternatif bulabilirsiniz. Tavan aydınlatma, köşe aydınlatma derken bir de aplik yani duvardan aydınlatma var. Duvara monte edilen aydınlatmalara verilen isim aplik aydınlatma. Hem evde hem de dışarıda kullanılan aplik aydınlatma modelleri kullanıldıkları yaşam alanına göre farklılıklar gösteriyor. Örneğin dış cephe aydınlatmaları arasında da bulunan aplik modelleri bahçe ve kapı girişlerinde tercih ediliyor. Bahçe aydınlatmasında kullanılan aplik modellerin daha çok ferforje modellerden oluştuğunu fark edeceksiniz. Daha çok minik sokak lambalarını andıran sarkıtma veya sabit olarak üretilen bu aplikler son derece kullanışlı. Uzun ömrü ve dayanıklılığı ile de tercih ediliyor bu tarz aplikler. Kapı girişlerinde kullanılan aplik modellerinde de ferforje modellere rastlamak mümkün. Fakat bahçe kenarların da kullanılan apliklere göre daha küçük ve daha zarif oluyor. Kaba modellerden kaçınılıyor.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz aplik görsellerinden faydalanabilirsiniz model seçimi için. Ev için yani iç dekorasyonda kullanacaksanız daha farklı bir ürün yelpazesi ile karşılaşacaksınız. Eskiden daha çok hol ve koridorlarda tercih edilen bu aydınlatma modeli şimdilerde özellikle salonlarda pek fazla kullanılıyor. Ahşap ve ferforje ile kombin edilen aplik modelleri farklı çizgileri ve değişik lamba modelleri ile dekorasyona renk katıyor. Cam, ahşap ve ferforje kombin edildiği diğer ürünler arasında. Salon dekorasyonu için kullanılabailecek çok ağır modellerin yanı sıra daha modern çizgiler taşıyan seçenekler de var aplik modellerinde. Daire veya dallardan oluşan bir aplik aynı zamanda sanki bir duvar tablosu gibi dekoratif açıdanda hoş oluyor. Metal ağırlıklı modeller daha çok modern dekorasyonlara yakışırken ahşap ve oymalı ikili aplik modelleri klasik dekorasyonların olmazsa olmazı. Aplik modellerinde ikili ve tekli olmak üzere çeşitli ebatlarda modeller üretiliyor. Çok pahalı olmayan aplik modelleri hoş lamba seçimi ile olduğundan daha hoş bir hale de getirilebiliyor. Daha fazla detay ve ürün için ilgili satış noktalarında aplik modellerini yakından inceleyebilirsiniz.

Önceki İçerikBebek Odası Dolap Modelleri
Sonraki İçerikKahve Fincanı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.