Askı Modelleri

0
3881

Askılar banyodan mutfağa kadar evin her alanında kullanıyoruz. Alanlar değiştikçe kullanılan askı modelleri ve tasarımları da değişiyor. Tasarımların her biri kullanılacağı alana göre bir temaya sahip oluyor. Zevklerinize göre tasarımlar bulmak da mümkün. Bu çeşitlilik arasında fiyat olarak da çok uygun olan bu aksesuarları tercih etmek oldukça zor. İşte tam burada ihtiyaç devreye giriyor. Askı modelleri tasarlanırken ihtiyaçlarınıza göre modelleme yapılıyor. Gardrop içinde kullanılan askılar farklı olurken havlular için kullanılan askıların tasarımı çok daha farklı oluyor. Şimdi hangi ihtiyacınıza göre ne tarz askı modelleri var, onlara bakalım.

Takı askıları sonradan hayatımıza giren askı modellerinden bir tanesi. Küçük, az yer kaplayan takı askılarının temaları haliyle kadınlara yönelik temalar oluyor. Küpeler için askı tasarımları çok kıvrımlı modeller oluyor. Çoğunlukla da küpe ve kolyelere uygun kıvrımları oluyor. Takı askılarının büyük modelleri de ilgili mağazalarda satışa sunuluyor.

    

Mutfak askıları genelde küçük mutfak havluları için kullanılıyor. Çok zorunlu bir ihtiyaç olmasalar da mutfağın düzenli görünmesi açısından çok iyi ve kullanışlı aksesuarlar oluyorlar. Kanvas tablolu mutfak askıları yeni tasarımlar arasında. Mutfak temalı tablolara sahip bu askı modelleri iki işlevi bir arada yürütüyor ve çok da hoş duruyorlar.

Banyo askıları hem duş hem saç hem el havluları için kullanılabiliyor. Bu nedenle diğer askılara göre daha büyük olabiliyorlar. Tasarım açısından metal dışında ahşap alternatifleriniz de var. Ancak banyolarda kanvas tablolu askılar çok sık kullanılmıyor.

Odalarda kullanılan askı modelleri genellikle çok daha yaratıcı tasarımlar oluyorlar. Aklınıza gelebilecek hemen her temanın olduğu bu askı modelleri sadece askı görevi görmüyor, aynı zamanda bulundukları ortama şıklık ve özgünlük katıyorlar. Yukarıdaki görsellerden de görebileceğiniz gibi canlı gibi duran çok farklı ve yaratıcı askı modelleri satılıyor. Çocuk odalarına özgü çizgi film temalı askılar ve yatak odalarına özgü aşk ve ilişki temalı askılar çok satıyor.

Antrelerde kullanılan askılar genelde çok daha ağır modeller oluyorlar. Evin genel dekorasyonuna uygun ve aykırı durmayan askı modelleri antrelerde tercih ediliyor. Tabii ki zevkinize göre aykırı modelleri de antrelerde kullanabilirsiniz.