Avize Modası

0
6520

Dekorasyon da en önemli unsurlardandır aydınlatma gereçleri. Ne kadar şık ne kadar göz alıcı olursa salonlarınız da o derece aydınlanır. Taşlı avizeler genel de salonlar için tercih ediliyor. Geçmişten bu güne o muhteşem görüntüsünden bir şey kaybetmeden ilk günkü ihtişamı ile salonları süslemeye devam ediyor avizeler. Fakat son yıllar da avize modellerinde ki değişim ise gözlerden kaçmıyor. İlgili mağazalarda vitrinleri süsleyen birbirinden güzel modeller göz kamaştırıyor. Evinizin klasik bir dekorasyonu var ise ve beğeniniz bu yönde ise avize olmazsa olmaz .Özellikle klasik taşlı avizeler klasik dekorasyon ile bir bütünlük içeriyor. Avize deyince herkesin aklına sadece ağır ve klasik modeller geliyor. Aslında bu çok doğru bir tespit. Fakat öncesinde de söylediğimiz gibi yeni avize modelleri bu ön yargıyı çürütüyor . O kadar modern spor ve sıra dışı tasarımlar var ki adı avize olsa da çok sade bir dekorasyon için bile kullanılabiliyor. Taşsız üretilen avizeler bunlara bir örnek.

 

 

    

Simetrik olarak üretilmiş sanki evinizin tavanında minik minik yıldızlar var . Serpme minik taşlar ile üretilen bu tasarımlar gerçekten çok modern. Kare, daire, renkli, renksiz üretilen bu avize modellerinde dikkat çeken modellerden biri de tavandan aşağıya doğru sarkıtılan taşlı ve taşsız avizeler çok farklı ürünler arasında yer alıyor. Gerçekten çok zor model beğenebilmek. Renkli taşlar ile üretilen avizelerin bir kaç renk ışık birden yansıtıyor olması da ayrı bir hoşluk doğrusu. Özellikle bu yılki avize modellerinde yoğun şekilde tercih ediliyor avizeler. Avize üretiminde daha çok metal ve pırıltılı taşlar kullanılıyor. Bu metal kimi zaman uzun bir şerit kimi zaman daire şeklinde bir fanus olabiliyor. Yada cam bir küre içerisine yerleştirilmiş minik lambalar ile kombin ediliyor. Üretiminde ne kullanılırsa kullanılsın sonuç gerçekten göz kamaştırıcı. Dekorasyon ürünlerinde en fazla değişim süreci geçiren ürünlerdendir ayrıca aydınlatma gereçleri. Gelinen nokta ise avize modelleri üzerinde ne kadar çalışıldığının bir göstergesi. Fiyat aralığı ise biraz şaşırtıcı. Çok uyguna ürünlerde bulabilir veya çok ciddi rakamlarda verebilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize bağlı.

 

 

Önceki İçerikDuvar Rafları
Sonraki İçerikŞifonyer Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.