Ayakkabı Dolabı Modelleri

Evlerde zapt etmesi en zor bireysel ürünler ayakkabılardır. Çeşitlendirmeyi ve kombinlemeyi çok sevdiğimiz ayakkabılar için bir alan yaratmak artık şart. Kapı önlerinde biriken ayakkabıları dizmek artık apartman çağında hoş görünmüyor. Ev içinde özellikle antrelerde bir ayakkabı dolabı olması elzem bir hale geldi. Bugünlerde sadece antrelerde değil yatak odalarında da ayakkabı dolapları kulanılıyor. Ve genellikle bu modeller çok daha büyük oluyor. Ayakkabı biriktirmeyi sevenler bir ayakkabı odası bile oluşturabiliyorlar, ya da giyinme odalarında bunun için mutlaka büyük bir alan oluyor. Daha küçük bir alana ihtiyaç duyanlar ise küçük ayakkabı dolaplarını temin ediyor.

Özellikle antrelerde kullanılan ayakkabı dolaplarından başlayalım. Eski ahşap birkaç raflı ayakkabı dolapları hala kullanılıyor. Modellerde ise çeşitlilik arttı. Masif ahşap ya da işlemeli ahşaplar kullanılarak eskitme ya da lake cilalı ayakkabı dolapları üretiliyor. Küçük ayakkabı dolaplarında bu modelleri bulabilirsiniz. Büyüklerde ise uzun ve geniş modeller çoğunlukla üretiliyor. Aynalı ayakkabı dolapları uzun modellerde en çok tercih edilenlerden.

    

Raflı ayakkabı dolaplarında düz raflı modeller sıklıkla tercih edilirken yassı rafları olan ayakkabı dolapları da mevcut. Bu modeller özellikle topuklu ayakkabılar için kullanılıyor. Dekoratif açıdan da şık görünüyorlar. İç kısmı dönebilen ayakkabı modelleri küçük ama çok ayakkabı alan bir dolaba ihtiyaç duyanlar için ideal görünüyor. Bu modelleri yaptırmanız da mümkün. Çekmeceli ya da raflı ayakkabı dolapları büyüklüklerine göre girişlerde ya da yatak odalarında kullanılabiliyor.

Özellikle yatak odalarında tercih edilen iki farklı ayakkabı dolabı modeli daha var. Bunlardan bir tanesi kapaklı ancak kapakları cam olan ayakkabı dolapları. Ayakkabılarını sergilemek ya da alanda şık bir görüntü yakalamak isteyenler için kullanılıyor. Bu amaç için ikinci alternatif ise kapaksız raflı ve çok gözlü ayakkabı dolabı modelleridir. Bu modeller vitrin görünümde olup, hem çok ayakkabısı olan hem de bunları aramak yerine hemen bulmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Tam duvar modelleri olduğu gibi küçük modelleri de var tabii ki. Küçük modelleri daha çok antrelerde kullanılıyor.

Bütün ayakkabı dolabı modellerinde renk seçenekleriniz var. Raflı modellerde dekoratif ayakkabı kutuları da kullanılabiliyor. Ayakkabı için ayrı bir dolap almak istemeyenler gardroplarda bir alan da yaratabilirler.

Bu yazı Genel, Mobilya kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.