Ayaklı Ayna

0
8147

 Aynalar tarihin en güzel buluşlarından biri olsa gerek. İnsanın kendini görebilmesi çok hoş. Dekoratif açıdan da çok fazla tercih edilen ayna modelleri çeşit çeşit ayrılıyor. Geçmişteki modellere bakıldığında el aynalarının yoğunlukta tercih edildiği ve kullanıldığı görülmekte. Fakat günümüzde her açıdan bir tercih sebebi aynalar ve modelleri. Örneğin el aynaları hanımların vazgeçilmezi ve yatak odalarında her komodinin üzerinde bulunuyor. Boy aynaları ayaklı veya duvara monte olarak tercih ediliyor. Kimi zaman da yatak odası takımlarının dolap kapaklarına yerleştiriliyor. Salonlarda büfe üstüne veya duvarlara bir tablo edasında asılarak bir kez daha ben buradayım diyor aynalar. Banyolarda, mağazalarda olmazsa olmaz aynalar. Bu kadar geniş bir kullanım alanı olan aynaların modelleri ve boyutları da farklılık gösteriyor. Birbirinden güzel çerçeveler ile kullanıcının beğenisine sunulan ayna modelleri dekorasyonda  hemen dikkat çeken aksesuarlar arasında.

 

 

    

Ayaklı ayna modelleri göze çarpan örnekler arasında. Yatak odalarında, bir masa üzerinde veya bir mağazada karşımıza çıkıyor ayaklı ayna modelleri. Daha çok boy aynaları ayaklı üretiliyor. İki taraflı kullanılabilen bu ayaklı modeller aynı zamanda aynanın çerçeve ile bütünleştiği  yerde kullanılan özel bir bilye sayesinde rahatça dönebiliyor. Rahat kullanımı sayesinde istediğiniz her alanda kullanabiliyorsunuz. Ayakları sürülebilen tekerlekli olan modelleri de üretiliyor aynaların. Bu tarz ayaklı ayna modelleri evlerden ziyade daha çok mağazalarda kullanılıyor. El ayna modellerinin de ayaklı olarak üretilen modellerini bulabilirsiniz. Bu el aynaları ince çerçeve ile kombin edilerek dekoratif bir özelliğe sahip aynı zamanda. İnce ahşap, beyaz metal veya altın, gümüş varaklı üretilen bu modeller hediyelik ayna özelliği de taşıyor. Sadelikten uzak ve işleme yöntemi ile süslenen bu güzel ayaklı el aynaları komodin üzerinde dekoratif olarak da sıkça tercih ediliyor. Aynaların gerekli bir kullanım eşyası olduğunu ise hatırlatmaya gerek yok diye düşünüyoruz. Dar mekanların da kurtarıcısı olan aynaların bulundukları alanı olduğundan daha  büyük göstermek gibi bir özelliği de var.

Önceki İçerikBerghoff
Sonraki İçerikBaykuş Yastık
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.