Baharat Takımları

0
12868

Mutfak aksesuarları mutfakta hayatı kolaylaştırırlar ve düzeni sağlarlar. Düzeni sağlayan aksesuarlar veya mutfak gereçlerinden biridir baharat takımları. Yemek yaparken istediğimiz baharat elimizin altında olsun isteriz. Kolay ulaşalım ve temizliği kolay olsun isteriz.Baharat takımları bu konu da bize yardımcı olurlar. çok  şık baharat takımları üretilmekte. Bunlar arasında cam baharat takımları ve porselen baharat takımları yer almakta. Cam baharat takımları daha çok sağlıklı olduğu için tercih ediliyor. Bizce de son derece mantıklı. Cam ürünler sağlık demek bunu da hatırlatmış olalım okurlarımıza. cam ürünler sağlıklı olduğu için tercih ediliyor dedik ama görsel olarak da son derece şık modeller üretiliyor. Cam ürünlerin üzerine metal kaplamalar veya baskılar uygulanarak farklı modeller şeklinde alıcıya sunuluyor. Baharat takımları ile ilgili görselleri incelerseniz detayı kavramanıza yardımcı olacaktır.

    

Baharat takımlarının ahşap modelleri de var. Ahşap modellerin üzerine baharatın adı yazılıyor ve şık bir kapak ile ürün tamamlanıyor. Porselen baharat takımları da son derece şık. Diğerlerine göre model alternatifi daha fazla. farklı renklerle ,figürlerle üretilen porselen baharat takımları şık mutfaklar oluşturmaya devam ediyor. Baharat takımları genelde dörtlü veya beşli seçenekler arasında üretilmektedir. Dörtlü takımlar üzerinde genel kullanılan isimler yazılıyor. Bazılarında isim kullanılmıyor. Ebat olarak ise istediğiniz boylarda bulabilirsiniz fakat hepsinin boyu genelde aynı oluyor. her baharat takımının kendine ait bir askısı veya mekanizması bulunuyor. Bu mekanizma baharatlıkların daha düzgün durmalarını sağlıyor. mekanizmalar üretilen ürüne göre farklılık gösteriyor. Metal askılı  modeller,ahşap delikli mekanizmalar bunlardan sadece bir kaçı. Baharatlık’ları bir mekanizma olmadan sıralamakta mümkün . Büyük ebatlarda olan ürünleri ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Önemli olan göze hoş gelecek şekilde yerleştirmeniz. Mutfağınız la bir bütünlük oluşturması kalabalık mutfak gereçlerini daha hoş hale getirecektir. Baharat takımları için fiyat aralığı son derece uygun.Yukarıda da sizin için hazırladığımız görseller deki kadar şık ürünleri çok uygun fiyatlara alabilir mutfağınıza şıklık katabilirsiniz. Baharat takımlarını ilgili mağazalarda bulabilir mutfakta işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Yemek takımlarına uygun üretilen baharat takımlarını da tercih edebilirsiniz.

Önceki İçerikEfsane Halı
Sonraki İçerikHasır Sepetler
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.