Bahçe Dekorasyonu

0
9071

Bugüne dek dekorasyon fikirlerinin sadece ev ve ofis için düşünüldüğü konusun da hem fikir olmadığımızı belirterek başlamak istiyoruz. İnsanoğlu doğası gereği yaşadığı ve bulunduğu her alanı güzelleştirmek yada düzenlemek ister. Genel de ev için dekorasyon örnekleri artık bahçelerde de boy gösteriyor. Bir birin den güzel peysaj çalışmaları ve aksesuar seçimleri ile çok şık bahçeler düzenleniyor. Bahçe dekorasyonunun da en önemli faktör elbette bahçe için seçilecek, ağaçlar, çiçekler ve bitkiler oluyor. Küçük bir doğa oluşturmak için birbirine uygun ve doğru bitkilerin kullanımı elbette çok önemli. Daha sonrasın da ise bitkilerin nasıl yerleştirileceği konusu geliyor. Örneğin sarmaşıkların nereye güllerin nereye dikileceği konusun da ve bitkilerin alacağı ışık ,güneş her şeyin düşünülerek iyice hesaplanması gerekiyor. Bu kısa peysaj düzenlemesinden sonra çiçeklerinizin saksıları ,bahçe için kullanılacak bahçe taşları için gerekli malzeme tercihi yapılıyor. Aksesuar olarak düşündüğümüz bu malzemelerin ortak harmanlanması da yine bahçede bütünlüğü sağlıyor.

    

 

 

Yukarı da bahçe dekorasyonu için sizlere fikir verebilecek görseller hazırladık. İlk kez bir bahçe düzenlemesi yapacaksanız size yardımcı olacaktır bu görseller. Görseller de bir çok bitkinin yanı sıra çok güzel aksesuar ve fikirler de yakalayacaksınız. bahçe dekorasyonu için çok şirin ve sıra dışı aksesuarlar üretiliyor. İlgili satış noktaların da bulabileceğiniz küçük su değirmenleri ,küçük biblolar, farklı taş süslemeler ,köprüler ,fenerler, farklı aydınlatma ürünleri ve daha bir çok aksesuar ile bahçe dekorasyonunuzu süsleyebilirsiniz. Bahçe ürünlerini sade hazır almayı düşünmeyin . Evinizde çok eski olan eşyaları yaratıcılığınız la birleştirerek yine çok şık aksesuaralar yapabilirsiniz. Eski araba lastikleri, teneke kutular, terlikler, küpler, kiremitler ve daha bir çok ürün ile çok güzel dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Bu saydığımız ürünlerin toprağa ve doğaya yakıştığını söyleyebiliriz. Özellikle küpler, kiremitler ve çeşitli taşlar daha naturel bir dekor elde etmenizi sağlayacaktır. Fakat çok çok farklı ve iyi bir çalışma istiyorsanız bu işin uzmanların dan en azın dan peysaj çalışması için yardım almanızı tavsiye ediyoruz. Şehir de bile doğayı korumak ve içi içe olmak hiç de zor değil. Yeter ki isteyin..

 

Önceki İçerikAskılık Modelleri
Sonraki İçerikÜtü Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.