TwitterFacebookGoogle

Bakır Ev Ürünleri

Mutfak ürünlerinden biri olan bakır ev gereçlerinden bahsedeceğiz. Çok uzun yıllar evvel kullanılan ve vazgeçilmez bakır ürünler muhteşem görüntüsü ile hala buram buram tarih kokuyor. Özellikle Anadolu’da o dönemlerde kullanımı yaygın olan bakır ile birçok ev gereci üretilmiş. Bu bakır ürünler arasında tencereler, kazanlar, kahve fincanları, cezveler, tepsiler ve çeşitli bakır aksesuarları en fazla dikkat çeken ürünler arasında yerini alıyor. Şimdilerde tercih nedeni daha çok dekoratif amaçlı olsa da hali hazırda kullanılan tencereler ve cezveler de yok değil. Özellikle bakır kazanlar özel yemek şölenlerinde otantik bir görüntü sergilemeye devam ediyor. Bakır tencerelerde pişirilen yemeğin de daha lezzetli olduğu konusunda biz de hemfikiriz. Özel otantik mekanlar özel ikramları arasında bu tarz lezzetler de sunuyor müşterilerine. Közde yapılan ve bakır cezve kullanılan kahve ikramı da bu özel ikramlardan bir tanesi.

 

 

    

Bakır ürünlerini özellikle otantik atmosferler yaratmak için kullanabilirsiniz. Daha çok eski görünümü ile tercih edilen bu orijinal ürünlerin bir de yeni üretilmiş modelleri var ki bu modeller arasında şekerlik ve kahve servisleri yanı sıra bakır aksesuarlar dikkat çekiyor. Bakır aksesuar modelleri daha modern ve ince hatları ile günümüz dekorasyonlarına hemen uyum sağlıyor. Fakat antika severlerin tarzı olmadığını da hemen belirtelim. Antika ürünler ile kombin olarak kullanacaksanız daha çok eski model barkaçlar, kazanlar, tepsiler ve ibrik gibi modelleri tercih etmelisiniz. Hatta bu tarih görüntüsünün kazandırıldığı ve özellikle oksitlendirilen bakır ürünler bile var. Bakır bir ürün kullanacaksanız ve bu dekoratif amaçlı olmayacaksa bilmeyenler için ara ara kalaylanması gerektiğini de burada hatırlatalım. Kalay bakırın temizlenmesini ve daha parlak olmasını sağlayan bir işlemdir. Günümüzde bakır ustaları neredeyse yok diyebiliriz. Bu tarihi sanatın yok olup gitmesi ise bizleri ayrıca hüzünlendirse de bakırın hala özel bir ürün olduğu düşüncesi de bizleri sevindiriyor. Yukarıda verdiğimiz görselleri inceleyerek bakır ürünler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat