Balkon Dekorasyonu

0
8642

Özellikle hafta sonları açık havanın tadını çıkarmak için apartman dairelerinde kaçılabilecek en iyi alanlar balkonlar oluyor. Kahvaltı yapmak, kahve içmek ve sohbet etmek için güneşi arayanlar balkonlarını yaza hazırlamaya başladı bile. Balkon dekorasyonları iç dekorasyondan farklı olarak dekore edilebildiği için insanlar rahat olmayı ön planda tutuyorlar. Bazen birkaç sandalye, bazen bir koltuk takımı ile küçük bir oturma odası havası estirebilirsiniz balkonlarınızda. Bunun için yeni mobilyalara da ihtiyacınız yok. Salonda kullanmadığınız mobilya ve aksesuarlarla balkonda çok samimi ve şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Küçük bir masa ve iki sandalye ile çok şık bir misafir ağırlama köşesi yapabilirsiniz. Dilerseniz sandalye minderleri ve yastıkları ile de renk katabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Birkaç minder ve yastık da yukarıdaki gibi bir koltuk oluşturmanızı sağlar. Kullanmadığınız küçük koltukları da balkonda değerlendirebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Bir masa koymak için yeterli genişlikte bir balkonunuz yoksa sehpa ile de idare edebilirsiniz. Masaya ayıracağınız alanı da daha çok kişinin oturabileceği bir alan haline getirebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Ferforje mobilyalar balkonlarda sıklıkla tercih ediliyor. Balkonun genişliğine göre uygun boyutlarda ferforje bir oturma takımını rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Ahşap beyaz mobilyalar da yine balkonlarda en çok tercih edilen mobilyalar arasında. Farklı renk ahşap sandalye ve masası olanlar isteklerine göre beyaza boyatabilirler.

Balkon Dekorasyonu

Ferforje mobilyalarda siyah ve beyaz dışında farklı renkleri de rahatlıkla bulabilir ya da boyatabilirsiniz.

    

Balkon Dekorasyonu

Balkon demirlerini ya da ahşap parmaklıkları zevkinize ve dairenin dış cephesine göre boyatabilirsiniz. Yukarıdaki renk oldukça doğal duruyor.

Balkon Dekorasyonu

Mobilyaları klasik örtüler yerine elinizde bulunan ya da temin edebileceğiniz farklı kumaşlarla da dekore edebilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Sedirler de yine balkonlarda tercih edildiğinde çok şık ve kullanışlı olan mobilyalardır. Balkon ölçülerine göre yaptırabilirsiniz.

Balkon Dekorasyonu

Dekoratif ve hem az yer kaplayan hem kullanışlı sehpalar balkonlarda çok faydalı ve günü kurtaran mobilyalar olabiliyorlar.

Balkon Dekorasyonu

Pembe severler bu sevgilerini balkonlara rahatlıkla taşıyabilirler. Özellikle beyaz çiçeklerle açık pembe tonları çok yakışıyor.

Balkon Dekorasyonu

Üstü kapalı balkonlarda yukarıdaki gibi minderli mobilyaları kullanmak çok daha kolay oluyor. Hasır mobilyalar da bahçelerde olduğu kadar balkonlarda da sıklıkla tercih ediliyor.

Balkon Dekorasyonu

Halılar balkonlarda sık tercih edilmez. Ancak ev ortamı yaratmak isteyen ve temizliğe çok düşkün olanlar için ideal olabiliyorlar.

Balkon Dekorasyonu

Balkon demirlerinde yukarıdaki gibi hasır ya da tül perdeler uygun renklerde kullanıldığında çok şık duruyorlar.

Balkon Dekorasyonu

Kapalı balkonlarda pimapen ile kapatılmış ise yukarıdaki gibi perdeler de dekorasyon amaçlı kullanıldığında şık duruyor. Yukarıdaki balkon halılar, sehpalar ve koltuklarla küçük bir oturma odasını andırıyor.

Önceki İçerikSandalye Minderi
Sonraki İçerikMutfak Dekorasyonunda 15 Öneri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.