Ana Sayfa Banyo Banyo Dolabı Modelleri

Banyo Dolabı Modelleri

0
Banyo Dolabı Modelleri

Banyo dekorasyonunda mobilya adına kullanılabilen nadir eşyalardan bir tanesi de banyo dolapları. Banyo ister dar olsun ister geniş sağladığı düzen açısından banyo dolapları çok büyük bir sıklıkla tercih ediliyor. Zaten artık banyo dolaplarında istenilen ebatlarda seçenek bulmak da oldukça kolay bir hale geldi. Kafanızda yerini belirledikten sonra banyo dekorasyonuna uygun banyo dolaplarını rahatlıkla temin edebilirsiniz. Renkte, yapı malzemesinde ve tasarımda dilediğiniz kadar seçeneği bulmanız mümkün.

Banyo dolabı seçerken tasarımda vermeniz gereken ilk karar dolabın lokasyonu oluyor. Klasik tasarımlarda banyo dolapları zemine sabit olan modellerden oluşuyordu. Bu modeller çoğunlukla ahşaptan yapılmış olup, iki kapaklı bir çekmece görünümündeydi. Hala klasik tasarım tasarım banyo dolaplarını rahatlıkla temin edebilirsiniz. Model konusunda da birçok farklı seçeneğiniz var. Modern tasarımlarda ise banyo dolapları duvara sabit ve yerden bağımsız modeller haline geldi. Yine iki kapaklı modellerini bulabileceğiniz gibi çekmeceler halinde olan modelleri de bulabilirsiniz. Çekmeceli modellerde normal bir dolaptan farklı olarak gözler daha geniş ve uzun olabiliyor. Çoğunlukla havlu ve diğer banyo gereçleri için kullanacağınızı varsayarsak geniş çekmeceli modelleri kullanmanızı tavsiye ederim.

    

Banyo dolabını koymayı düşündüğünüz yer de yine tasarım seçeneklerini ikiye bölüyor. Lavabo altına denk gelecek şekilde çok yer kaplamasını istemediğiniz banyo dolapları için yukarıdaki zemine sabit ya da duvara monte modellerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Bu aralar en gözde olan lavabo altındaki duvara monte banyo dolabı modelleridir. Tabii ki birden fazla kombinasyon da yapabilirsiniz. Hem lavabo altında hem duvar kenarlarında farklı tasarımlarda banyo dolapları tercih edebileceğiniz gibi takım halinde çok parçalı banyo dolaplarını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Banyonun genişliğinin önemli olmadığından bahsetmiştim. Banyonuzun genişliğine göre uzun ve çok gözlü banyo dolaplarını da ilgili mağazalardan temin edebilirsiniz. Yine aynı şekilde iki gözlü küçük dolapları da kullanabilirsiniz. Banyo dolabı kullanmak istemeyenler için bir alternatif dresuar modelleridir. Banyolara da çok yakışan dresuarları banyo dolabı olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yalnızca banyo dekorasyonuna göre dresuarın yapı malzemesine ve rengine dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Başka bir alternatif ise banyo dolabı yerine rafları tercih etmek. Dekoratif raflar kullanarak havlularınızı ve diğer eşya ve aksesuarları bu alanlarda değerlendirebilirsiniz.

Önceki İçerik 15 Lüks Banyo Dekorasyonu
Sonraki İçerik Stüdyo Daire Dekorasyonları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.