Ana Sayfa Banyo Banyo Rafları

Banyo Rafları

0
Banyo Rafları

Banyolarda kapalı dolaplar ve çekmeceler önemli bir yer tutar. Bununla birlikte raflar da kullanımı sık olan ve gerekli olan aksesuarlardır. Banyo rafları banyolarda çoğunlukla iki amaç için kullanılır. Duşlarda şampuan gibi malzemeleri koymak için banyo duş rafları ve havlular için bir havlu duş rafı. Duş rafları kullanım amaçlarına göre tasarımda da değişiyor tabii ki. Konumlandırmaları amaçlarına göre değişiyor. Bunun yanı sıra kullanım yoğunluğuna göre de tasarımlar çeşitlenebiliyor. Yani çok fazla havlu için bir rafa ihtiyacınız varsa kullanışlı ve çok gözlü banyo rafları da tasarlanıyor. Son olarak banyodaki kullanım yerine göre de modellerde farklılıklar oluyor. Köşelerde kullanılmak üzere köşe rafları da rahatlıkla bulunabiliyor.

Banyo havlu raflarının yapımında ahşap ve ferforje en çok kullanılan yapı malzemelerindendir. Ahşap modellerde eskitme ya da lake ile kaplama tarzında çok fazla seçenek var. Modern veya klasik bir banyo dekorasyonu isteyenler bu iki cila türünden bir tanesiyle tasarlanmış bir banyo rafını tercih edebilirler. Havlular için yapılan banyo rafları havluların hem asılmasını hem katlanarak kullanılmasını kolaylaştırmak amacıyla boşluklu olarak tasarlanıyor. Bu modeller rafın üzerine düz zeminli bir malzeme koymanızı engelliyor. Hem havlu koymak hem de banyo aksesuarlarını koymak için düz boşluksuz banyo raflarını tercih edebilirsiniz. Bu modellerde de çok şık tasarımlar oluyor. Banyo havlu raflarında hem duvara monte hem portatif modelleri de rahatlıkla bulabilirsiniz.

    

Banyo duş rafları duş malzemelerini koymak için genellikle 3 raftan oluşan takım modellerdir. Teklilerini de rahatlıkla bulabilirsiniz. Çok büyük bir çoğunlukla metalden yapılıyorlar. Metalin dışında ferforje, ahşap, taş, cam ve mermer banyo duş raflarını da ilgili mağazalardan temin edebilirsiniz. Diğer banyo raflarına göre banyo duş rafları biraz daha küçük olur. Ancak renk ve model konusunda aynı ölçüde alternatifiniz var.

Köşe rafları küçük aksesuarlar için tercih edilir. Yine havlular için de ideal genişlikte köşe rafları bulabilirsiniz. Aynı boylarda olabilecekleri gibi küçükten büyüğe farklı boylarda köşe rafları da bulabilirsiniz.

Banyo raflarını satın alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Ahşaptan istediğiniz şekillerde ve büyüklükte kestirip banyoda istediğiniz yere monte edebilirsiniz. Ahşap boyama ile boyayarak istediğiniz renkte olmalarını da sağlayabilirsiniz. Satın almak isteyenler için ise fiyatların makul olduğunu hatırlatmak isterim.

Önceki İçerik Çamaşır Odası Dekorasyonu
Sonraki İçerik Modern Yatak Odası Dekorasyonları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.