Banyo ve Mutfak Bataryaları

0
8731

Bataryaların ne olduğu konusunda fikri olmayan kişiler için öncelikle kısa bir tanım yapalım: Bataryalar hepimizin her gün sık sık gördüğü, banyolarımızda, mutfaklarımızda bulunan sıcak veya soğuk su vanası bulunan musluklardır. Geçmişe bakacak olursak, su tesisatlarının evlere girdiği yıllardan beri banyo ve mutfak bataryaları aktif olarak kullanılmaktadır. Bu da çok uzun yıllık geçmişe sahip bir olaydır. Kendimizi bildiğimiz yaşlardan itibaren ilk tanıştığımız araçlardan biri olan bataryalar, el ve yüz yıkamak denince aklımıza ilk gelen eşyalardı; isimlerini bilmesek bile. Fakat yıllar ilerledikçe onlarda dekoratif tasarımlardan nasiplerini aldılar.

Banyo ve mutfak bataryaları, beğenilen mutfak ve banyo takımlarına dahil olarak satışa sunulmaktadır. Eğer bu yöntem tercih edilirse takım olarak elde edilen eşyalar birbirleriyle daha uyum için de olacakları için elde edilen sonuç da iyi olabilir.
Fakat genel düzene uygun olarak seçilecek olan bir batarya da başarılı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bataryalar çok çeşitli tasarımlarla değişik firmalar tarafından üretilmektedir. Eski banyo ve mutfak bataryalarından sıkılanlar, bu modern tasarım ürünlerinden mutlaka faydalanmalı ve mekanlarına yeni renkler katmalıdırlar.

    

Teknoloji her şeyi olduğu gibi dekorasyonu ve tasarımları da etkiledi. Hem banyo hem mutfak bataryalarında görülmeye değer müthişlikte batarya modelleri satılıyor. Bunlar arasında seçim yapmakta zorlananlar için son birkaç senedir en sık tercih edilenleri yukarıdaki galeride derledik. Bu bataryalarda sizin de görebileceğiniz gibi çok farklı şekiller tema olarak kullanılabiliyor. Renklerde ise çok büyük bir değişim olmadı. Metal rengi hala en çok sevilen renklerin başında geliyor. Ama banyo ya da mutfak dekorasyonuna göre siyah ya da beyazı da tercih edebilirsiniz. Riske atmak istemeyenler için benim naçizane önerim metal renkleri kullanmaları olur. Hem modası geçmeyen hem de görüntü açısından şıklık kazandıran bu modeller hem banyonuza hem de mutfağınıza farklı bir hava katabilirler.

banyo bataryaları ve mutfak bataryalarının fiyatları 50 TL den başlayıp 500 TL gibi rakamlarla devam etmektedir. Burada etkili nokta üretilen malzemenin kalitesi ve tasarımıdır. Dolayısı ile bu anlamda belirleyici nokta budur. Galerideki gibi çok farklı modelleri isteyenlerin ise bu fiyat aralığının biraz daha üstünü vermeye razı olmaları gerekiyor.

 

 

Önceki İçerikOrta Sehpa Modelleri
Sonraki İçerikAvangart Mobilyalar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.