TwitterFacebookGoogle

Bardak Modelleri

Mutfak ürünlerinden biri olan bardaklar yaşamın her alanında zorunlu bir ihtiyaç adeta. Hemen her yerde kullanılan bardakların birçok modeli var. En fazla kullanılan modeller ise cam bardaklar. Cam ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğunu daha önce bir yazımızda söylemiştik. Söz konusu cam olduktan sonra üretilen ne olursa olsun şiddetle tavsiye ediyoruz. Örneğin bardaklar, şişeler, bor camlar , sürahiler, saklama kapları, tabaklar ve daha sayamadığımız bir çok ürün var camdan. Önce sağlık diyoruz her zaman. Bardak modellerine geçecek olursak bardakların sınırsız model ve renk seçeneklerinden bahsetmek istiyoruz. Cam bardaklar kullanıldıkları yerlere göre isimler alıyorlar. Örneğin çay bardağı, şarap kadehi, su bardağı, şampanya kadehi, viski bardağı gibi. Farkları sadece aldıkları isimler değil elbette, modelleri ve şekilleri olarak da birbirine benzemeyen bu bardak modellerinin tek ortak noktası camdan üretiliyor olmaları.

 

 

    

Yukarıdaki görselleri incelediğinizde verdiğimiz bardak örneklerini daha net anlayacaksınız. Bardak modellerinde yeni trend ne diye başlarsak gerçekten toparlamak zor olur. Fakat en güzel modeller ve bardak modelleri diye devam edersek sanıyoruz işimiz daha kolay olacak. Bardak modellerinde  en büyük değişim su bardakları ve çay bardağı modellerinde görülüyor. Su bardaklarının boyları ya çok büyük ya da orta boy olarak tercih edilmiş. Orta boy modellerde renkler ve desenler ağırlıkta. Aynı zamanda eğlenceli tasarımlar da dikkat çekiyor. Hediyelik olarak bile düşünebileceğiniz bu komik ürünler takım olarak değil tek satılıyor. Çay bardaklarında desen ve renk pek alıştığımız bir şey değildir aslında. Fakat bu yıl çok modern çizgilerin kullanıldığı çay bardağı takımları moda. Sanki bir fincan edasında üretilen büyük çay bardakları ise yukarıdan aşağıya doğru genişleyen armut modeli tarzında. Fakat kulpları ve gövdesinde kullanılan camın hafifliği ayrı bir hava katmış çay bardaklarına. Kadeh modellerine gelince üst kısım aynı olsa da saplarında kullanılan yeni tasarımlar var. Gümüş ile işlenmiş bu saplar yukarıya doğru bir sarmaşık gibi tırmanıyor. Sizler ile paylaştığımız bu değişimler sadece çok az bir kısmı. Birbirinden güzel bardak modelleri için ilgili satış noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat