Bebek Yatağı

0
9883

Minik bedenleri küçücük elleriyle masumiyetin simgesi bebekler. Evlere neşe saçan, hayata renk katan bu minik bedenler için olan mobilyalardan bahsedeceğiz sizlere. Bebekler dünyaya gelmeden başlanan hazırlığın ilk aşamalarından biri mobilya seçimi. Bebek mobilyaları arasında en gerekli ürünlerden biri şüphesiz yatakları, yani beşikleridir. Dolap ihtiyacı da var elbet fakat en önemlisi yatacağı o minik yataklardır. Bebekler için üretilen yatakların modellerinden tutun boyasına kadar bebeklerin hassasiyeti düşünülerek üretilmektedir. Bebek yataklarında en çok beyaz renk kullanılmaktadır. Beyaz da masumiyeti çağrıştırdığından olsa gerek en çok da beyaz yakışır bebek odalarına. Beyaz daha ferah odalar için de ayrıca tercih ediliyor. Kenarlıklı olarak üretilen bebek yataklarının kenarları aşağıya ve yukarıya hareket edebilen bir mekanizma konarak sunuluyor. Böylece bebek hareketlendikçe olası bir kazayı da engellemiş oluyoruz.

 

 

    

Bebek yataklarının kenarlarında veya altlarında genel olarak düşünülmüş bir detay ise çekmece. Yatak başlığından aşağıya doğru bebeklerin ihtiyaçları için  düşünülen bu çekmeceler çok büyük değil. Kara ve küçük olan bu çekmeceler biraz da anneleri düşünülerek yapılıyor. Bebeğinin ihtiyacı olabilecek eşyaların bir arada ve kolay ulaşır olabilmesini amaçlıyor bu minik çekmeceler. Ayrıca ihtiyaç gerektiren ürünlerin çok fazla çeşit içermesi de yine çekmece ve dolap ihtiyacını fazlalıkla gerektiriyor. Bebek yataklarının başlıklarında cibinlik ve onları oyalayabilecek oyuncakların asılabilmesi için ayrıca çeşitli aksesuarlar düşünülmüş. Bebek yataklarının başlık kısımlarına ve çekmece kulplarına minik hayvan figürleri, çiçekler ve birçok desen kullanılarak zaten sevimli olan yataklar daha da şirin hale getirilmiş. Bu figür ve desenler bebeğin cinsiyetine göre renklendiriliyor. Erkek bebekler için uçuk maviler, açık yeşiller ve turuncular tercih edilmiş. Kız bebeklerin ise yoğunlukta tercih edilen rengi pembe olarak ön plana çıkıyor. Diğer yardımcı renkler ise lila, sarı, turuncu ve beyaz olarak devam ediyor. Bebek yatakları genelde takım olarak sunuluyor alıcıya. Bu takım içinde bir dolap ve komodin oluyor. Fakat ayrı da almanız mümkün. Bebeğin odasını çok fazla eşya ile doldurmadan dekore edilmesi gerektiğini de buradan hatırlatmış olalım.

 

Önceki İçerikMenekşe
Sonraki İçerikBebek Odası Dolap Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.