TwitterFacebookGoogle

Begonvil

Bahçeler de çiçek seçimi çok önemlidir. Daima yeşil olsun dört mevsim çiçek açsun istiyorsanız  ona göre çiçekler seçmelisiniz. İşte bizlerde sizi bu yönde bilgilendirmek için burada hizmet vermeye devam ediyoruz. Bugün sizlere bir Akdeniz bitkisi olan begonvil den bahsedeceğiz. Hani evlerin önlerinde çok çok ça gördüğünüz ama belkide adını bile bilmediğiniz o güzel çiçek begonvil. Begonvil yukarıda da belirttiğimiz üzere bir Akdeniz bitkisidir.Asıl yurdu Güney Amerika olan begonviller çabuk büyük ve bol bol çiçek açar. Bahçeler ve kapı girişlerine,balkon altlarına uygun bir çiçektir.sıcağı seven begonviller için uygun derece 23 ila 25 c arasıdır. Akdeniz kıyılarını seven begonvilleri bahçelerinizde de yetiştirmeniz hiç zor değil.Ağaçımsı bir bitki olan begonviller üç türü bulunmaktadır.Biri yukarıya kadar uzanan tırmanıcı diğeri çalı ve son olarak cüce begonviller vardır.Yukarıda verdiğimiz özelliklikler genel özellikleridir.

 

 

    

Begonviller yerlerine alışırsa -3 dereceye kadar soğuğa dayanabilirler. Şehir hayatında küçük bir bitkiye bile ihtiyaç var. Malum çevremizde doğadan pek eser kaldığı söylenemez. Şayet apartmanda olsa küçük bir bahçe veya küçük bir toprak parçası varsa bunu değerlendirmek en mantıklı olanıdır. Çiçek açan yada açmayan bitki bitkidir. Hem görsel açıdan hemde temiz bir hava için bitkiler şart. Begonvil de çok çiçekli bir bitki. Bahçelerinizde iyi bir toprak karışımı ve gübre ile daha da çoğalabilen bu güzel çiçek aynı zamanda sıkça budanmalıdır. Daha çok yukarı uzamayı seven begonviller yukarıya çıkan dalları kesildiğinde yanlara doğru büyürler. Daha geniş olmasını ve yayılmasını istiyorsanız budamayı yukarı dalların dan yapmalısınız. Begonviller  deniz tuzunu almış toprakları ve kırmızı killi toprakları severler. Şayet denizden uzak bir bahçede ekecekseniz iyi bir bahçe toprağı yanı sıra iyi bir gübre ve biraz da ince ponza taşı ile karıştırırsanız daha verimli olacaktır. İyi ve gür bir begonvil yetiştirebilirsiniz. Çiçeğinizin sevdiği ortamı hazırladıktan sonra begonvillerinizin daha dayanıklı ve daha gür olduğunu göreceksiniz.Begonvillerin budamaları bahar başı ve yaz boyunca sık sık yapılmalıdır. Özellikle her bitkide olduğu gibi baharda yapılan budamalar çiçeğinizi daha da coşturacaktır.Begonvillerin çiçeklerinin rengi pembe olur ve yeni açan yaprakları diğerlerine göre daha açık renktedir.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat