Beşik Modelleri

0
15763

Minik bedenlerin şirin yatakları ve modellerinden bahsedeceğiz bugün sizlere . Hayata merhaba diyen miniklerin ailelerinde yarattıkları heyecan ve endişe bir arada seyrediyor mutlaka. Dokunmaya bile kıyamadığımız yavrularımızın elbet her şeyleri gibi yatakları, odaları ve beşikleri de en güzeli olmalı. Bu tatlı heyecan içinde yeni hayata alışma çabaları da aileleri biraz yorgun düşürüyor. Hayatı daha kolaylaştırmanın yollarından biri de uykusuz gecelere bulunan çareler elbette. Bunlar arasında bebeklerin usul usul sallanarak uykuya dalacakları beşikler de geliyor. Beşik modellerini öncelikle büyük bebek yataklarından ayırarak başlayalım. Bebek yatakları çekmeceli ve daha büyük oluyor. Üstelik sallanan modelleri de oldukça az. Sadece bebekleri değil daha büyük çocukları da yatırmanız mümkün oluyor. Fakat beşik modelleri yataklara göre oldukça farklı. Her şeyden önce hemen hepsi sallanabiliyor. Üzerinde genelinde bulabileceğiniz bir özellik bu mutlaka cibinliği oluyor.

 

 

    

Bu cibinliğin nedeni bebeği sinek böcek gibi canlılara karşı korumak. Bebek beşiklerinin ebatları oldukça küçük. İstediğiniz her alanda rahatça kullanabiliyorsunuz. Daha çok oval üretilen bu tatlı beşikler kimi zaman daire kimi zaman da dikdörtgen modelleri ile karşımıza çıkıyor. Ahşap, metal olmak üzere bir çok seçeneği var. Hatta bir çok modelde kendiliğinden bir yarım kapanan bir başlığı bulunuyor. Bu yarım başlık bebeğin baş kısmının daha loş bir ışık almasını sağlıyor. Yeni dünyaya gelen miniklerin gözleri ışığa duyarlı ve çok hassas olur. Beşiklerin baş kısımlarının genelde yarım kapalı olmasının nedeni budur. Beşik modelleri arasında çok süslü modeller bulabilirsiniz. Tüller ile süslenmiş modeller prenslere ve prenseslere uygun şekilde dekore edilmiştir. Şaşaayı sevmiyorsanız çok sade ve modern beşiklerde bulabilirsiniz. Beşiklerin ayakları bir sallanan sandalye ayağı havasında düşünüldüğünden sallamak da kolaydır. Elle manuel olarak sallayabileceğiniz beşik modellerinin yanı sıra elektrikli otomatik olarak sallanan beşik modelleri de üretiliyor. Bu tarz beşiklerin fiyatları biraz daha farklı oluyor elbette. Fakat bizim beğendiklerimiz arasında ahşap, oval ve hasır beşiklerin bulunduğunu da unutmadan belirtelim. Maliyet olarak uygun olan bu beşik modelleri görsel olarak da çok şirin.

i

Önceki İçerikPimapen Nedir?
Sonraki İçerikCam Aksesuarlar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.