Biblo Modelleri

0
6719

Her evde bulunması gereken mobilyaların dışında evlere aidiyet ve özgünlük katan, aslında elzem olmayan ama mutlaka birkaç tane bulundurduğumuz aksesuarların başında biblolar gelir. Zevkleri vurgulayan ve eve benlik duygunuzu katmanızı sağlayan biblolar model konusunda hiçbir kısıtlaması olmayan aksesuarlardır. Hemen hemen her zevke uygun bibloları bulmak mümkün. Çoğunlukla kullanıldıkları alanlar salonlar olan biblolara banyo ve mutfaklar da dâhil neredeyse evin her bölümünde rastlayabiliyoruz. Evde kullanıldıkları alan da tasarımı etkileyen unsurlardan. Mutfaklara uygun figürler ayrı, yatak odalarına uygun olanlar ise çok ayrı. Yine de siz isteğinize göre bibloları konumlandırabilirsiniz tabii ki. Hediye olarak da biblolar sıklıkla tercih ediliyor. Yeni eve çıkan yakınlara ve arkadaşlara alınabilecek en şık hediyeler –evden eve gezen borcamları saymazsak – biblolar oluyor.

    

Biblo modellerinde bu sene nelerin sıklıkla satın alınacağına bir göz atalım. Ev dekorasyonu konusunda da modanın var olduğu ve takip edildiği su götürmez bir gerçek. Biblolar konusunda da son birkaç senedir bir  “en çok satılanlar” listesi yapmak mümkün. İlk sırayı sizin de hemen gözünüzün önüne gelecek olan baykuş biblolar alıyor. Giyimde ve aksesuarlarda da ön plana çıkmış olan baykuş modası evlerde de boy gösteriyor. Bu sene de baykuş temalı birbirinden farklı biblolar evlerdeki yerini alacak. Farklı boylardaki 7 fili de söylemeden geçmek olmaz. 7 fil biblosunun evlere bereket getirdiğine dair bir inanış vardır. İnanışın gerçekliği tartışıladursun, çok şık bir görüntü sergiledikleri için dekorasyon amaçlı olarak tercih edebilirsiniz. Son olarak matruşka biblolar da yine bu sene de evlerdeki yerlerini alacak.

Hayvan ve insan figürleri biblolarda çok gözde olmaya başladı. Çok kaliteli yapı malzemelerinde yapılan aile temasının işlendiği hayvan ve insan figürlü biblo modellerini görsellerden incelemenizi tavsiye ederim. Ebatları değişen bu biblo modellerini evde koyacağınız yere göre tercih edebilirsiniz. Bunların dışında son 2 senedir metal biblolar da çok seviliyor. Siyah metal biblo modellerinde çoğunlukla insan figürleri kullanılıyor. Soyut objelerin kullanıldığı biblolar arasında da göz alıcı tasarımlar bulmak mümkün.

Biblo koleksiyonerleri daha çok sanatsal biblo türlerini tercih ediyorlar. Dans, tiyatro gibi temaların olduğu biblolar çok satılıyor. Araba bibloları da yine biblo koleksiyonerleri tarafından en çok tercih edilen biblo modellerinden bir tanesi.

Önceki İçerikÖğrenci Evi Dekorasyonları
Sonraki İçerikRenkli Banyolar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.