Bilgisayar Masası

0
9480

Daha dün gibi yatımıza teknolojinin girişi. Fakat çok uzun zamandır bizimleymiş hisside çok ilginç. Teknolojinin hayatımıza getirdiği gözle görülür bir yenilik ve kolaylık şüphesiz ki tartışılmaz. Bu değişim ile birlikte gerek iş yerlerinde gerek evlerimizde teknolojik ürünler için de yer açmayı ihmal etmedik. Şuanda neredeyse evinde yada iş yerinde bilgisayarı bulunmayan yok diyebiliriz. Bu bilgisayarlar için birde mobilyalar üretildi kimi zaman küçük bir masa kimi zaman kimi zaman tam teferruatlı bilgisayar masaları üretildi. Özellikle ofislerde daha yoğun kullanımı olan bilgisayarlar için çalışma masaları daha uygun hale getirildi . Bu çalışma masalarının ismi bilgisayar masaları olarak değiştirildi vs. Bilgisayar masası alırken dikkat edilecek şeylerden biri masanın büyüklüğü ve ne kadar kullanışlı olduğu. Son üretilen modellerin ikiye ayrıldığını görüyoruz. Ev için üretilen bilgisayar masaları ofisler için üretilen bilgisayar masaları. Bu iki ayrımı görsellerde de fark edeceksiniz.

 

 

    

Ofis için üretilen bilgisayar masaları daha büyük ve daha teferruatlı modeller. Gün için de çalışanın her türlü ihtiyacını karşılamak amaçlı hemen her şey düşünülmüş. Daha çok L şeklinde üretilen bilgisayar masalarının çekmeceleri ,dolapları, ek rafları ve daha bir çok bölüm yapılmış. Bu bölümlere telefon ,fax ve daha bir çok gerecin rahatlıkla konabilmesi için extra bir konfor oluşturulmuş. Bu kadar ince düşünülmüş olması çalışan için de bir artı. Kendini masasında rahat hisseden personelin verimi de artar. İşverenler için bir dip not olarak bunu da hatırlatmış olalım. Çalışma ortamı için en uygun masanın tercihi çok önemlidir. Diğer bir bilgisayar masası seçeneği ise daha çok ev de kullanım için uygun. Bu masalar daha düz ve yalın üretilirler. Ebat olarak daha küçüktür ve fazla yer kaplamaz. Evinizde salonunuzun bir köşesine veya çalışma odalarına rahatlıkla konulabilir. Çocuk odaları için de üretilen bilgisayar masaları vardır. Bu masalar renkli ve desenli olarak yapılıyor. Bir çok mobilya firması genç odası takımı içinde yer verdiği bilgisayar masalarını dolap veya yatak ile kombin ederek mekandan kazanıyor. Ailelerin de sıkça tercihleri bu yönde. Bilgisayar masalarının liste fiyatları is çok düşük olmamakla birlikte  ilgili mağazaların uygun ödeme seçenekleri ile kolaylaştırılıyor.

Önceki İçerikStep Halı
Sonraki İçerikTakı Dolabı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.