TwitterFacebookGoogle

Bina Boyası Modelleri

Binaların vazgeçilmezleri ve hatta giysileridir bina boyaları. Kimi zaman tek renk kimi zaman bir çok rengin bir arada kullanılması ile çok modern ve şık bina boyaları oluşturulmaktadır. Şöyle bir bakıldığında geçmişte kullanılan renklerden sıyrılarak çok da modern ve klas renklerin tercih edildiğini söyleyebiliriz. Örneğin kese kağıdı rengi adı ile bilinen bej ve kahvenin farklı tonlar ile kombin edilerek kullanıldığını görüyoruz. Çok koyu renkler ve çok canlı renklerin tercih edildiği binalar ise yapıları bu renkleri taşıyan özelliklere sahip. Dış cephe boyalarının ve kaplamalarının renkleri tek bir ana renk üzerine yoğunlaşabiliyor. Tüm binanın ortak kararı ile boyanan bu renkler çevreye karşı da çok alakasız bir renk olmamalı. Burada rengin seçimi kadar kalitesinin de önemli olduğunu belirtelim. Kaliteli bir boya daha uzun ömürlü olacağından bina için maliyeti de düşürüyor. Bir binanın dış cephesinin boyanması sadece malzeme değil aynı zamanda işçilik de gerektiriyor.

 

 

    

 

Hava şartlarına da dayanabilmesi kaliteli boya ile mümkün olabiliyor. Dış cephe boyası veya kaplamasında aslında bir çok alternatif ürün var. Küçük minik taşlar ile desenler yapılıyor veya pimapeni andıran kaplamalar da yapılabiliyor. Fakat en fazla tercih edilen malzeme ise dış cephe boyası. Belki diğer seçeneklere göre maliyetinin daha düşük olması da etkili tercih nedenleri arasında mutlaka. Ama istenildiği zaman değişimin rahatlıkla yapılabiliyor olması da boyanın kullanımını kolaylaştırıyor. Son yıllarda uygulanan bir diğer boyama modeli ise iki rengin birlikte kullanılması. Özellikle binanın son iki katı veya tek katı farklı bir renge boyanıyor ve görsel olarak bir hoşluk yaratılıyor. Bu farklı renk  kombinasyonunun kullanıldığı daha bir çok örnek var . Pervazların veya çok öne çıkan kesimlerin boyanması ile bina boyalarına hareket kazandırılıyor. Burada önemli olan birlikte kullanılacak renklerin iyi kombin edilmesi. Bu konuda ilgili görevliler zaten fikir veriyor . Boya özellikleri ve renk kombinasyonu hakkında da yine ilgili mercilerden daha detaylı bilgi alınabilir. Bina boyası seçiminde bizim önerimiz ise daha pastel renklerin kullanılması yönünde.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat