Bulaşıklık

0
18241

Mutfaklar günün her saati en fazla kullanılan yaşam alanları olmakla birlikte en fazla detay içeren mekanlar olma özelliğini de taşıyor. Bu sıcak mekan kimi zaman hoş bir kahve sohbetine kimi zaman bir yemek sürprizine ev sahipliği yapıyor. Mutfaklarda en fazla kullanılan ürünlerden biri olan bulaşıklık ve modellerinden bahsedeceğiz. Bulaşıklık mutfak tezgahı üzerinde kullanılan bir mutfak gereci. Yıkanan tabak, bardak gibi mutfak aksesuarlarının kuruması amacı ile kullanılan bulaşıklık modelleri ahşap veya plastik gibi bir çok farklı malzemeden üretilebiliyor. Mutfak tezgahının büyüklüğüne göre farklı modelleri olan bulaşıklık fiyatları gayet uygun. Bulaşık makinesi var, ne gerek var bulaşıklığa demeyin. Bulaşık makinesine atamayacağınız ürünlerde olabiliyor. Kısacası her evde bulaşıklık bulunuyor, tek farkı model ve ebat farklılığı oluyor. Bulaşıklık modelleri ile ilgili aşağıda verdiğimiz görsellere bakabilirsiniz.

 

 

    

Bulaşıklık modelleri paslanmaz krom veya çelik malzemeden üretiliyor. Plastik ve ağaç bulaşıklı modelleri de var. Krom malzemeden üretilen bulaşıklık modelleri plastik ile birlikte de kullanılabiliyor. Çevresi metal olan bu modellerin suyun sızdığı alttaki tabağı plastik olabiliyor. Plastik ürünlerde ise model alternatifi oldukça fazla. Yuvarlak, dikdörtgen, tekli veya iki katlı olmak üzere birçok modeli var. Bu iki farklı bulaşıklık modelinin fiyat aralığı ise birbirine çok yakın. Kaliteli ve modern bulaşıklık modellerini diğer mutfak ürünlerine uygun kombine edebilirsiniz. Ağaç bulaşıklık modelleri genelde V şeklinde üretiliyor. Görsel olarak da göze hoş gelen bir modeldir ağaç modeli. Plastik ve metal ile kombine edilmiş seçenekleri de var. Fakat tekli ve iki katlı üretilen modelleri sade olarak daha şık. Her tarzdan mutfağa rahatlıkla uyum sağlayan bu güzel bulaşıklık modellerinin tasarım olanlarını da bulabilirsiniz. Alışılmışın dışında üretilen bu tasarım modellerde çok ilginç seçenekler var. Yukarıda hazırladığımız görsellerde de yer alan bu ilginç modeller son derece şık ve modern duruyor. Hani ilk akla gelen klasik bulaşık modellerinden eser yok diyebiliriz. Bulaşıklık diye adlandırılan bu bulaşık sepetlerinin mutfak tezgazlarında dekoratif açıdan da ne kadar şık olduğunu göreceksiniz.

Önceki İçerikChiccy Deco Life
Sonraki İçerikKırlent Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.