Burçlara Göre Dekorasyon

İnsan seçimlerini beynin çalışma yapısından ve dış etkisinden kaynaklanan birçok farklı etken vardır. Bu fizyolojik ve sosyolojik etkilerin dışında astrolojik sebepler de dekorasyon seçimlerini etkiliyor. Peki burçlar söz konusu dekorasyon olunca insan davranışlarını ve seçimlerini nasıl etkiliyor. Her burcun ait olduğu yıldız grubunun belli başlı özellikler vardır. Başak burçlarının mükemmelliyetçiliği, terazi burçlarının uyum ve denge arayışı gibi genellemeler de buradan gelir. Ortak zevkleri ve davranışları oluşturanlar da yine bunlardır. Yeni bir ev kuruyorsanız ya da evlenecekseniz eşinizin burcunun dekorasyon konusundaki zevklerini burcuna göre yorumlamak size yardımcı olabilir. İşte bu anlamda fikir verebilecek burç özellikleri ve dekorasyona etkileri…

Koç

Koç: Hem iddiayı hem de modern görüntüyü seven Koç burçları kırmızı rengini sıklıkla evlerinde kullanırlar. Döner koltuk gibi mobilyalara da bayılırlar.

Boğa

Boğa: Evlerinde tema olarak doğayı tercih eden Boğa burçları toprak tonlarını ve yeşili çok severler. Şıklığı ise detaylarda oluşturmak isterler.

İkizler

İkizler: Modaya uymak yerine modayı yaratmayı seven İkizler burcu canlı renkleri modernizm ile bir araya getirmeye bayılır.

Yengeç

Yengeç: Menekşe renkleri ve limon kokusunun gerçek sahipleri.. Doğallığı seven Yengeç burçları aromalı mumlara ve tütsülere de bayılırlar.

Aslan

Aslan: Rahatlığı ve gösterişi seven Aslan burçları cesur renkleri kullanmakta tereddüt etmez. Pufları, rahat koltukları da çok severler.

    

Başak

Başak: Mükemmeli seven Başak burçları sade bir şıklığı tercih ederler. Kitaplarla araları çok iyi olduğundan kitaplıklar ve okuma köşelerine mutlaka evlerinde yer vermek isterler.

Terazi

Terazi: Denge ve uyumun burcu Terazi dekorasyonda renk olarak beyaz ve maviyi sıklıkla tercih eder. Ev aksesuarlarını da çok severler.

Akrep

Akrep: Bordo renginin daimi fanları.. Siyahı da çok seven Akrepler çok yoğun ışıktan pek haz etmezler.

Yay

Yay: Soyut kavramları çok seven Yay burçları evlerinde de bu soyutluğu farklı objeler ve tablolarla kullanırlar.

Oğlak

Oğlak: Şömine ve kahverengi mobilyaları bir araya getirmeye bayılan Oğlak burçları antikayı da çok severler. Mobilyaların dayanıklılığı da onlar için çok önemlidir.

Kova

Kova: Modayı dekorasyonda da takip etmeyi seven Kova burçları teknolojiye de bir o kadar meraklıdırlar. Metal tonlarını da çok severler.

Balık

Balık: Daha soft kumaşları ve taşları seven Balık burçları duygusal yanlarını dekorasyona yansıtmayı da bir o kadar severler.

 

Bu yazı Dekorasyon, Ev Dekorasyonu kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.