Çekyat Modelleri

0
12239

Bu yıl yine mobilyalar arasında kolay kullanımı ve ucuz fiyatları ile çekyat modelleri başı çekiyor. Ülkemizde oturma grubu dışında çekyat modelleri sıkça tercih ediliyor. Özellikle bekar evlerin de kullanılan çekyatlar tv odalarında veya çalışma odaların da kullanılıyor. Misafiri bol olan evler için uygun olan çekyatlar bir çok işlevi bir arada yürütebiliyor. Sade modelleri ile dikkat çeken çekyat modelleri genelde üçlü kanepe ebatlarında tüketiciye sunuluyor. Kenarları olan modellerin yanı sıra kenarsız çekyat modelleri de üretiliyor. Çekyat modellerini sandıklı ve sandıksız modeller olarak ikiye ayırmak mümkün.Sandıksız modeller sandıklı çekyat modellerine göre biraz daha küçük ebatlarda üretiliyor. Sandıklı çekyat modelleri ise biraz daha geniş ve uzun oluyor. Kullanımı rahat olan çekyat modellerinde renk sıkıntısı yok. İstediğiniz renkte ve modelde çekyat modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

 

    

Gün içinde bir salon takımı edasında olan çekyatlar akşamları ise yatak görevini devralıyor. Altı sandıklı olan çekyat modellerinin sandıkları da oldukça kullanışlı. Bu sandıkların içine bir yorganı bile rahatça sığdırabilirsiniz. Ev hanımlarının bitmek bilmeyen sıkıntıları arasındadır yer problemi. İşte çekyatlar bu konuda büyük bir yardımcı. Ortalıkta istenmeyen ne varsa her şeyi rahatça kaldırabileceğiniz çekyatların sandıkları aynı zamanda mekandan da kar etmenizi sağlıyor. Çekyat fiyatlarının uygun olduğunu yazımızın başında belirtmiştik. salon takımlarının ve oturma gruplarının fiyatları malum. Hele birde iyi kalite ve modern bir oturma grubu istiyorsanız vay halinize. Çekyat modellerinde ise böyle bir sıkıntı yok kıyaslama yapılırsa. Tabi bir oturma grubu kadar şık modeller yok ama işinizi görebilecek tasarımlarda yok değil. Genç odaları için tasarlanan çok şık çekyat modelleri var. Bu şık ve modern çekyatların takım tasarımlarını bulmak mümkün. Çekyat takımları oturma grupları gibi dört parça veya üç parça olarak üretiliyor. Dörtlü çekyat takımlarında iki tane üçlü çekyat ve iki tane koltuk bulunuyor.Üçlü çekyat takımları ise üçlü kanepe ve iki adet tekli koltuktan meydana geliyor. Takım oluşturmak istiyorsanız farklı çekyat ve koltuk modellerini bir araya getirerek de bir kombinasyon mümkün. Üstelik zıt renkler de iki ayrı modeli birleştirebilirsiniz.

Önceki İçerikDekorasyon Fikirleri
Sonraki İçerikFon Perde Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.