TwitterFacebookGoogle

Cezve Modelleri

Tatlı sohbetlerin tamamlayıcısı kahve keyfi. Kimi zaman günün yorgunluğuna bir deva kimi zamanda gelen misafire sunulan bir ikramdır kahveler. Fakat sebebi ne olursa olsun kahvenin tadı, kokusu iyi bir cezveden geçer. Geçmişe şöyle bir bakıldığında kahvenin o büyüleyici tarihi mutlaka hepimizi aynı ölçüde etkilemektedir. Eskiden közde yapılan kahvenin tadı ve lezzeti elbette daha başkaydı ama şimdi de geçmişi aratmıyor denebilir. Bir çok kafe ve restoranda kahvenin sunumu ile ilgili yenilikler de kahveyi daha cazip bir hale getiriyor. Yanında verilen ikramlar da cabası. Kahvenin o yoğun kokusu ve mis gibi tadından geçiyoruz, geldik cezve çeşit ve modellerine. Geçmişteki cezve modellerine bakıldığında üretilen ilk cezvelerin kapaklı olduğunu görüyoruz. İnce bir çay demliğini andıran cezvelerin uzun da bir sapı var. Uç kısmının şimdiki modellere oranla daha ince ve üstünün kapalı olması da yine ayrıca dikkat çeken detaylar arasında.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz görsellerden de zaman içinde cezve modellerinin ne kadar revize olduğunu fark edeceksiniz. Bakır ve gümüş gibi seçenekleri olan cezvelerin zaman içinde yerini daha çok çelik modeller almış. Bakır cezvelerin farkı yine de hissediliyor. Daha çok otantik mekanlarda hala kullanılan bakır cezvelerin arada bir de olsa parlatılması ve kalaylanması gerektiğini de belirtelim buradan. Fakat çelik modellerde böyle bir işlem gerekmiyor. Temizliği ve kullanımı kolay olan günümüz cezve modelleri ise üstü açık ve daha geniş ağızlı modeller olarak karşımıza çıkıyor. Üreticilerin kahve keyfini daha pratik hale getirmek için düşündüğü farklı seçenekler arasında elektrikli cezveler de en fazla tercih edilenler arasında. Özellikle iş yerlerinde daha pratik olsun diye tercih ediliyor. Cezve modellerinde bir çok seçeneğiniz var. Dar ve uzun veya geniş ve kısa olmak üzere bir çok model bulabilirsiniz. Tek alabilir veya bir kaç boy birlikte takım oluşturabilirsiniz. Askılı modelleri de bulunan cezve modellerinin fiyatları da son derece uygun.

 

 

 

 

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat