Cibinlik Modelleri

0
8771

Yatak odası için en güzel dekoratif ürünlerden biri cibinlik modelleridir. Geçen yıllarda sadece çocuklar için kullanılan bir tekstil ürünü olan cibinlikler son yıllarda dekoratif amaçlı bir ürün oldu. Birbirinden güzel, yatak odalarını tamamlayan cibinlik modelleri tam bir görsel şölen. Her evde her tasarımda rahatlıkla kullanabilceğiniz cibinlik modellerinden bahsedelim biraz. Yatak çevresini dekore etmek için kullanılan cibinlikler tül ve perde tarzı birçok kumaştan yapılabiliyor. Genel olarak tepeden bir bir bağlantı ile aşağıya bırakılan bu güzel tüllerin duruşu da bir başka. Sadece çevresini örtmek amaçlı kullanılmayan cibinlikler yatak başına dekoratif bir şekilde yerleştiriliyor. Yatak başlığı ile daha da güzel duran bu cibinlik şekli açılmadan da kullanılabiliyor. Cibinlik modelleri arasında yukarıdan aşağıya doğru inen cibinliklerde çan veya daire şeklinde çembere benzeyen aksesuarlar kullanılıyor.

 

 

    

Yukarıda verdiğimiz görsellere bir göz attıysanız ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız. Bu aksesuar yardımı ile istenilen şekil veriliyor cibinliklere. Yukarıdan indirme cibinlik modeli daha çok yatak çevresi olmayan ve başlıklı yataklarda kullanılırken diğer modeller için yatak kenarları olan ahşap yataklar tercih ediliyor. Yatakların dört bir köşesinden yukarıya doğru uzanan bir direk yardımı ile istediğiniz ortam oluşuyor. Bu tarz yataklarda cibinlik ile ilgili daha çok model uygulama şansı doğuyor. Cibinlik kumaşı için çok uygun bir tül veya iyi kalite bir kumaş ile kombin de edebilirsiniz. Önemli olan gözünüze hoş gelsin. Her insan saray yatakları gibi güzel bir yatakta uyumak ister ve her insanın sarayı evidir. O zaman neden daha güzel dekoratif ürünler ile evlerimizi yani saraylarımızı güzelleştirmiyelim ki? Kim uğraşacak demeyin. Evinizin büyüklüğü hiç önemli değil. İstedikten sonra hiç zor değil dergilerde gördüğünüz o güzel yaşam alanlarına kavuşmak. İşte o güzel muhteşem yatak odaları için bir seçenek cibinlikler. Üstelik maliyeti de çok uygun. Cibinlikleri ilgili satış noktalarından hazır alabilir veya çok uygun bir maliyet ve el becerisi ile kendiniz de yapabilirsiniz.

Önceki İçerikKek Kalıpları
Sonraki İçerikLeylak
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.