Çocuk Odası Perdesi

0
9430

Evin neşeleri olan çocukların masumiyeti hayatımıza olduğu kadar odalarına da yansıyor artık. Geçmişte birçok çocuğun odası bile yok iken şimdilerde ebeveynler bu konuya oldukça dikkatli yaklaşıyor. Kendi çocukluğumuzda sahip olamadığımız imkanları çocuklarımıza sunmak için büyük bir çaba gösterdiğimiz kesin. Özellikle eğitimleri için ciddi bir emek ve zaman söz konusu. Geçmişe şöyle bir bakıldığında şimdilerde babaların sadece maddi olarak değil manevi olarak da çocukları ile ilgilenmeleri dikkat çekiyor. Çocukları ile kaliteli zaman geçiren babaları sıkça görüyoruz artık etrafta. Aslında çok geç kalınmış bir olay olsa da ülkemizdeki böyle hoş değişiklikler de sevindiriyor bizleri. Çocuk odaları demişken çocukların odaları için gerekli olan bir tekstil ürününden bahsedelim hemen. Çocuk perdeleri son zamanlarda pek bir dikkat çekmeye başladı. Tekstil firmaları çocukların yaşlarına ve beğenilerine uygun perdeler sunuyor tüketiciye.

 

 

    

Çocuk odası perdelerinde yan fonlar nadir kullanılmakla birlikte bu şekilde seçenekler de var. Fonlu çocuk perdelerinde tüller daha renkli ise fonlar tek renk tercih ediliyor. Şayet tül sade ve desensiz ise fonlar desenli ve hareketli modellerden tercih ediliyor. Çocuk odası için kullanılacak perdelerin odanın diğer mobilya ve aksesuarları ile uyumuna da dikkat edilmesi gerekiyor. Sanki  yetişkin odası gibi dekore etmek uygun değil. Çocukların kaliteli uyku alabilmeleri için karanlık odalar uygun diye belirmiştik bir yazımızda, bunu burada tekrar hatırlatmış olalım. Çocuğun odasının karanlık olabilmesi için perdenin koyu renk olması gerekmiyor. Sadece fon için veya stor olarak kullanacağınız perdenin kalın bir kumaş olmasına dikkat etmeniz yeterli. Kalın kumaşlar ışığı daha az geçirdiğinden gündüz bile çocuk için kaliteli ortamı yaratacaktır. Çocuk odası perdelerinde stor perde modelleri de kullanılıyor. Stor perdelerde birbirinden güzel desenler yer alıyor. Küçük hanımlar için pembeler, küçük beyler için mavi perdeler seçilirken farklı renk alternatifleri de bulunuyor. Çocuk perdeleri ile ilgili hazırladığımız görsellerden bu konu da faydalanabilirsiniz. Henüz karar vermediyseniz daha fazla model için görseller seçim yapmanıza yardımcı olabilir.

 

Önceki İçerikOturma Grubu
Sonraki İçerikÇocuk Koltukları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.