Ana Sayfa Banyo Çöp Kovası Modelleri

Çöp Kovası Modelleri

0
Çöp Kovası Modelleri

Evin birçok alanında hijyen açısından çöp kovaları kullanılıyor. Banyo ve mutfak da bu alanların başında geliyor. Bunların dışında çocuk odalarında ve bahçelerde de rastlamak mümkün. Tasarım açısından bulunacağı alana göre farklılık gösteren çöp kovaları bu anlamda yine kategorize edilebilir. Kullanım kolaylığı sağlaması için bazı ek özellikler de çöp kovalarına entegre edildi. Şuan kullanmaya alıştığımız pedallı çöp kovaları da bunların başında geliyor. Mutfaklarda çoğunlukla tezgâhın altına denk gelen dolapta kullanılan çöp kovaları genelde daha eski modeller oluyordu. Artık bunun yerine de alternatif kullanımı kolay modeller üretilmeye başladı.

Banyolarda kullanılan çöp kovalarında kapaklı ve kapaksız olmak üzere iki farklı seçenek var. Her iki modelde de mutfak ve odalara göre çok daha klasik tasarımlar tercih ediliyor. Kapaklı modellerde kapak çıkarılabilir ya da çöp kovasına bağlı olabilir. Renk ve model konusunda banyonun dekorasyonuna uygun birçok farklı alternatifiniz olacak. Daha eğlenceli modeller isteyenler için ise çok uygun fiyatlara çok farklı tasarımlar satışa sunuluyor. Banyo takımlarının bazılarında da çöp kovası bulunuyor. Tek başına almak yerine takım halinde de tercih edebilirsiniz.

    

Mutfaklarda kullanılan çöp kovalarında kullanım kolaylığı açısından seçenek çok daha fazla. Dolap kapaklarına monte edilebilen çöp kovaları hareket etmenizi kolaylaştıracaktır. Bu modeller çoğunlukla plastiktir ve yine plastik bir aparat ile dolap kapağına sabitlenir. Bir diğer model ise tezgâh üstü çöp kovası modelidir. Özellikle bir şeyler doğrarken elinizin altında bir çöp kovası olmasına ihtiyaç duyarsınız. Böyle durumlar için normal çöp kovalarından çok daha küçük dekoratif açıdan da oldukça şık tezgâh üstü çöp kovalarını tercih edebilirsiniz.

Dolap halinde birkaç gözü bulunan çöp kovaları da özellikle mutfaklarda tercih edilen çekmece şeklindeki modellerdir. Birden fazla gözü bulunan bu modellerin kullanımı olduğu kadar temizlemesi de oldukça kolaydır. Sağlam ve uzun süre kullanabileceği bir çöp kovası almak isteyenler için ise paslanmaz çelik öp kovaları satışa sunulmaktadır. Bu çöp kovalarının hem banyo hem de mutfak dekorasyonu için uygun olanlarını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Var olan çöp kovalarınızı değerlendirmek istiyorsanız ya da çöp kovası olabileceğini düşündüğünüz bir aksesuar varsa kurdeleler, boyalar ya da taşlar yardımıyla zevkinize göre bir çöp kovası da oluşturabilirsiniz.

Önceki İçerik İç Kapı Modelleri
Sonraki İçerik Klima Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.