Dekorasyon Fikirleri

0
5035

Bir çok farklı ürün ile sıra dışı mekanlar yaratmanız çok kolay  yeter ki isteyin. Farklı dekorasyon fikirleri için zihninizi dinlemeniz yeterli olacaktır. Örneğin aydınlatmalarda çıplak ampulleri kullanarak farklı aydınlatmalar yaratabilirsiniz. Her evde kullanılmayan bir çok gereç bulmak mümkün. Sadece ne isteğinizi ve nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz sonrası kolay. Duvarlarınızda boya kullanıyorsanız tek bir duvarında ki en dikkat çekecek duvar olmalı tercihiniz. Farklı ve kabartmalı duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Kabartmalı tercihiniz ise duvar kağıdını uyguladıktan sonra desenlerini daha belirgin gösterebilmek için üzerine sıçratma boya ile bir farklılık yaratabilirsiniz. Duvar kağıdın da kabartma sevmeyen için ise önerimiz doğal taş görünümü. Malum Doğal taş uygulaması biraz pahalı. Ama doğal taş görünümünde olan çok güzel duvar kağıtları ile birbirinden güzel dekorasyonlar yapabilirsiniz.Bu uygulamayı tüm duvarlar için değil sadece bir duvar veya köşe için kullanabilirsiniz.Aydınlatmalarda ki önerimiz ise abajurların tercihinden yana .

    

El emeği göz nuru ile çok şık abajurlar yapabilirsiniz.Abajur yapımı çok kolaydır üstelik. Abajurların rengi ve ebatları çok farklı olabilir. Çok sade dekore edilmiş bir salon tasarımında farklı ve sıra dışı bir tasarım ile şıklığı yakalayabilirsiniz. Zıt renklerin kullanımı dekorasyon da son yıllarda çok popüler. örneğin siyah ve beyazı kullanarak dekore ettiğiniz yaşam alanına renk katmak için kırmızı bir obje veya halı kullanabilirsiniz.Zıt renklerin kullanımı dekorasyon da estetiği yakalamanın da kolay yoludur. Zıt renkler diyoruz fakat fazlaca kullanılan renklerin karmaşasına da dikkat etmek gerekiyor. Birden çok farklı renk kullanarak bir kombinasyon yapacak iseniz tonlamaya dikkat etmelisiniz. Koyu renkler tercihiniz ise bazı objeleri açık renklerde tercih etmelisiniz. Sıcak bir ortam için kahve tonları çok uygun olabilir.Beraberinde krem ve açık yeşil tam bir organize renk grubudur. Daha ferah ortamların rengidir mavi. Beyaz ile mavinin kullanıldığı dekorasyon seçenekleri denizi ve büyüsünü istediğiniz yaşam alanına taşımanın en kolay yolu. Yukarı da sizler için hazırladığımız görseller ile farklı dekorasyon fikirleri çağrıştırabilir . Dekorasyon konusun da yeteneğim yok diyenler için ise ilgili kuruluşlarda alacakları yardım ile çok hoş mekanlar yaratabilirler.

 

Önceki İçerikPembe Halı
Sonraki İçerikÇekyat Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.