Dekorasyonda Filmler

0
7091

Dekorasyonu akımlar olduğu kadar sanatsal gelişmeler de etkiliyor. Özellikle son zamanlarda bu gelişmelerin en başında filmler geliyor. Özellikle tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan filmler sevenleri tarafından modaya uygulandığı kadar dekorasyona da uygulanıyor. Klasiklerden en yenilere kadar birçok önemli film ülkemizde de tasarımlara, dolayısıyla da dekorasyona yansıyor. Peki bu “zamansız” filmleri dekorasyonda nasıl kullanıyoruz? En çok nerelerde karşımıza çıkıyor? Ve hangi mobilya ve aksesuarlara sıklıkla uygulanıyor? Akla ilk çocuk odaları gelecektir. Çizgi filmlerden uyarlanan filmler çocuklar tarafından çok seviliyor ve çocuk odalarında da sıklıkla tercih ediliyor. Ama biz büyükler de çok sevdiğimiz ve arada açıp tekrar tekrar izlediğimiz filmleri evimizde somut hale getirmeyi en az çocuklar kadar seviyoruz.

Batman

Batman özellikle erkekler tarafından sevilir. Bir yatak odası dekorasyonuna da doğru kombinlenler bu tema çok yakışabiliyor.

Charlie Chaplin-Asri Zamanlar

Asri Zamanlar filmini ismen çok bilmeyiz ama Charlie Chaplin büyük küçük herkesin bildiği bir külttür. Bu nedenle dekorasyonda da sıklıkla tercih edilir.

Forrest Gump

Herkesin çok sevdiği Forrest Gump yastıklarda, tablolarda ve saatlerde kullanılıyor ve sevenleri tarafından da sıklıkla kullanılıyor.

Godfather

Godfather filmine yer vermeseydik olmazdı. Evin dekorasyon tarzı ne olursa olsun filmin fanları yer vermeyi ihmal etmiyorlar.

Harry Potter

Harry Potter çocuklar kadar gençler tarafından da çok seviliyor. Hem yatak odası hem de genç odalarında bu temaya rastlamak hiç de zor değil.

Hayat Güzeldir

İzleyen herkesin içine dokunan film Hayat Güzeldir ismiyle bile slogan haline gelmeye yetti. Evlerde Life is Beautiful yazısı sıklıkla tercih ediliyor.

Jurassic Park

    

Jurassic Park yine genç odalarına tema olan filmlerden. Kapı ve duvar stickler’larını hemen her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaptan Amerika

Kaptan Amerika’nın teması renkleri ve objeleri ile bir salonun bütün dekorasyonunda kullanılabiliyor.

Kayıp Balık Nemo

Çocuk odası dekorasyonunda en çok tercih edilen film teması Kayıp Balık Nemo’dur. Ancak gördüğünüz gibi banyo ve mutfaklarda da kullanılabiliyor.

Oyuncak Hikayesi

Sıkıcı biblolardan kurtulmak isteyenler Oyuncak Hikayesi gibi eğlenceli animasyon film karakterlerinin koleksiyonunu yapabilirler.

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes tavrı ve konuşmasıyla herkesin hayran olduğu bir film karakteri. Dekorasyonda tema olarak seçilmesi çok da şaşırtıcı değil bu yüzden.

Star Wars

Star Wars efsane haline gelmeyi başarmış bir başka film serisidir. Nevresim takımları, duvar kağıtları ve sticker’ları ile bir bütün halinde dekorasyonda kullanılabilir.

V for Vendetta

Onun hayranı çok fazla. V for Vendetta hala sıklıkla izlenen ve maskeleri çok sevilen bir filmdir. Bu maskeler evde dekoratif obje olarak tercih edilir ve çok da sevilir.

Yeşil Yol

Yeşil Yol bir dönem okullarda bile izletilen çok başarılı bir filmdir. Minik yürekli koca adamı, faresi ve Tom Hanks ile dekorasyonda da tablo ve sticker olarak tercih edilir.

Yüzüklerin Efendisi

Hem Yüzüklerin Efendisi’ni hem de satrancı sevenler bu tasarıma bayılacak! Dekorasyonda da evinizin en özel köşesinde çok şık duracağına hiç şüphe yok.