Dekorasyonda Müzik

0
2285

Müzik teknolojinin de getirdiği yeniliklerle hayatımızın her anında, her yerinde.. Arabada, yolda yürürken, evde, ofiste kısacası istediğimiz her alanda rahatlıkla hem en son çıkanları hem de çok eskileri dinleyebiliyoruz. Bu kadar tutkunu olduğumuz bir hobiyi en özel yaşam alanlarımız olan evlerimizde de görmeyi seviyoruz. Müziği çağrıştıran ve içeren aksesuar ve mobilyalar da bu yüzden çok çeşitlendi. Salonlarımızdaki küçük bir detaydan yatak odalarımızdaki duvar panellerine kadar birçok alanda minik bir sol anahtarından kocaman bir gitar figürüne kadar kullanabiliyoruz. Peki en sık hangi aksesurlarda ya da mobilyalarda kullanılıyorlar? Ve hangi müzik objeleri bu aksesuar ya da mobilyalarda sıklıkla kullanılıyor?

Dekorasyonda Müzik

En genelden başlayalım. Bir müzik odası isteyenler ya da sahibi olanlar için bu sene en çok tercih edilen oda dekorasyon renginin beyaz ve koyu ahşap tonları olduğunu hatırlatalım.

Dekorasyonda Müzik

Yukarıdaki metal biblo modelleri son birkaç senedir özellikle ofislerde çok sık kullanılıyor. Bu biblolarda müzik objeleri sıklıkla işleniyor.

Dekorasyonda Müzik

Yapay çiçeklerde üzerinde notaların bulunduğu eskitme kağıtlardan yapılan modeller dekoratif açıdan çok şık duran modellerdir.

Dekorasyonda Müzik

Kendi elinizle yapabileceğiniz dekoratif aksesuarlar ve süslere de müzik zevkinizi yansıtabilirsiniz. Yukarıdaki model çok güzel duruyor.

Dekorasyonda Müzik

Sevdiğiniz müzik grubunun yada şarkıcının işlendiği duvar sticker’larını biraz araştırmanız gerekse de bulabilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Çok sık rastladığımız bir görüntü değil ama özellikle gitar aşıkları için bu gitar şeklindeki lavabo mükemmel bir seçim olacaktır.

Dekorasyonda Müzik

    

Aydınlatmada yukarıdaki gibi kaset modellerinin yanı sıra üzerinde notaların, sol anahtarının ya da enstrümanların olduğu avizeleri de rahatlıkla bulabilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Eski dolabınız ya da masanız varsa ahşap boyama ile en sevdiğiniz müzik aletlerini bu mobilyalara uygulayabilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Duvar sticker ve duvar kağıtlarında kullanmak istediğiniz alana göre uygun genişlik ve uzunluktaki müzik figürlerini bulabilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Keman ve piyano dış cephe tasarımına uygulansa nasıl olurdu? Müzik zevki ve tutkusu dış cephe dekorasyonuna da rahatlıkla yansıtılabilir.

Dekorasyonda Müzik

Bahçe dekorasyonunda çiçek tasarımı yaparken de müzik hobinizi yaratıcılığınız ile birleştirerek harika bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Dekoratif kutularda, saklama kaplarında ve depolama için kullandığınız bütün aksesuarlarda müzik figürlerini tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Dekorasyonda müziğin en canlı hali müzik aletinin kendisidir. Özellikle piyanolar bulundukları alana ihtişam katan enstrümanlardır.

Dekorasyonda Müzik

Özel günlerde ev içi ya da bahçelerde bir ambiyans yaratmak istiyorsanız notalı ağaç süslerini tercih edebilirsiniz.

Dekorasyonda Müzik

Sevdiğiniz ünlü sanatçıların tablolarını, duvar kağıtlarını da bulabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla siyah beyaz oluyor ve modern dekorasyonlarda kullanılıyorlar.

Önceki İçerikMum Modelleri
Sonraki İçerikBebek Güvenlik Önlemleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.