Dekoratif Kapılar

0
3046
dekoratif kapılar
dekoratif kapılar

Bir mekanı diğer bir mekandan ayırmak amaçlı kullanılan kapılar o sıradan modellerden sıyrılarak çağdaş bir dizayn ve estetik tasarımlarla,  farklı  modelleriyle o bilinen tabuları yıkmaya başladı. Ahşap ve sıradan modeller şimdilerde daha farklı malzemelerden üretilerek aynı zamanda dekoratif bir hale geldi. Kimi zaman sürgülü kimi zaman çift kanat  kullanılan kapılar şimdilerde yerini cam kapılara ve interno denilen ahşap kanadın alüminyum kasa ile birleşiminden yapılan iç mekan kapılara bıraktı. Bu tarz kapılar daha çok evlerde tercih edilirken ofis ve iş yerlerinde cam kapılar ilk sırayı alıyor.. Ofislerde yine mekanları bölmek için farklı bir seçenek olan dekoratif kapı adı altında tavan dan sarkıtılarak kullanılan  hem cam hem de kapı görevi gören dekoratif ürünlerde bu yılın trendi. Üstelik farklı modellerde ve desenlerde üretildiği gibi kullanacağınız yaşam alanının dekorasyonuna uygun renk alternatifi ile de göz dolduruyor. Dar mekanlarda kapı sıkıntısını ortadan kaldırmak ise yine sürgülü ve akordiyon kapılara düşüyor iş. Sürgülü kapıların ömrü daha uzun olurken akordeon kapılarda aynı şeyi söylemek pek mümkün değildi. Kullanım açısından yaşanan bu sıkıntıyı  kapı üreticileri de görmezden gelmedi ve daha sağlam kullanışı kolay akordion kapılar meydana çıktı.

    

Bu kapıları işyerleri daha çok banyo ve tuvalet seçimleri için kullanırken evlerde mutfak ve portmantolar için tercih ediliyor. Akordeon kapılarda kullanılan malzemelerde daha çok ahşap kullanımı arttı ve mekanizma sistemleri daha kolay bir hale geldi. Bu durum  hem kapı modelinin kullanımını kolaylaştırdı hem de kullanım süresini uzattı. Evlerimizde tercih edilen kapı modellerin de ise sesin dağılmasını engellediği için amerikan kapı çeşitleri hem sade hem şık modelleriyle tercih edilen kapı seçenekleri arasında. Bu kapılara tamamı ahşap olmasından dolayı da rahatlıkla üzerine dekoratif oymalarda yaptırılabiliyor.

Görüldüğü üzere kapılarımız artık kullanım amacı kadar dekorasyon tamamlayıcı olarakta çeşit çeşit farklı tasarımlarla karşımıza çıkmakta.Kullandığımız mekanın odanın genel havasına uygun bir kapı seçimi ev dekorasyonumuzu taçlandıracaktır.Şimdi gelin birlikte en şık dekoratif kapılar a göz atalım ve modası asla geçmicek olan kapı dekorasyonunda trendleri sizler belirleyin..

 

Fancy Gallery Error:
No gallery with the ID 4 was found or you have not created albums for it yet.

Önceki İçerikMutfak Aksesuarları
Sonraki İçerikBahçe Bitkileri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.