Dekoratif Küvetler

0
3213
dekoratif küvetler

Evlerimizin önemli bir bölümü olan banyolarımızda geçirdiğimiz zaman dilimi, belkide üzerimizdeki stresi atmamıza yardımcı olan en büyük etken. Günün yorgunluğunu atmak için alınan duşun üzerine etkili olabilecek belki de hiçbirşey yoktur. Küvet doldurulup içine uzanıldığında ise etkisi çok daha fazla olmaktadır. Dekorasyonu bir kenara bırakırsak her banyoda duş alınabilir ve her küvetin için doldurularak uzanılıp stres atılabilir. Fakat içinde bulunulan ortam estetik olmayacağı için belki fiziksel rahatlama sağlayacak fakat psiklojik rahatlama konusunda pek etkili olmayacaktır. İşte dekoratik eşyalar ve tasarımlar bu sebeple vardır. Yani dekoratif olarak göz doldurucu estetiğe sahip olan her mekanda insanlar kendilerini çok daha huzurlu hissetmektedirler. Tabi bu kendi zevklerine uygun olarak oluşturulmuş bir mekansa alınan keyif paha biçilemez.

    

Bu evimizin her bölümünde olduğu gibi banyolarımız için de geçerlidir. buradan yola çıkarak banyolarda kullanılan bazı küvet türlerinden bahsetmek istiyoruz. Dekoratif küvetler banyonun genel yapısına uygun olarak rahatlıkla seçilebilmektedir. Çünkü bu alanda çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Hepimizin bildiği klasik küvetlerin aksine, bu küvetlerde çok farklı tasarımlar uygulanmaktadır. Yuvarlak, kare, ayaklı, farklı bir obje şeklinde, üzerinde tv platformu bulunan, havuz havasına büründürülmüş, ahşap ve bunun gibi sayılabilecek yüzlerce değişik tasarımla müşterinin karşısına çıkmaktadırlar.

Banyolarında değişik bir hava estirmek isteyen herkesin bu değişik tasarımları görmesi ve değerlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bazı çalışmalarda bu küvetler diğer banyo eşyalarıyla takım olarak sunulmaktadırlar. Bu çalışmalarda uyum daha iyi yakalandığından sonuç daha başarılı olabiliyor. Fakat tek olarak üretilen modellerde uyumu yakalamak müşterinin kendisine kalıyor. Dekoratif küvetine uygun olarak diğer objelerini de ayarlamayı başarırsa sonuç gerçekten iyi olabiliyor.

Dekoratif küvet fiyatları ile ilgili olarak net bir fiyat vermek pek mümkün değil çünkü üretilen modelin malzemesine ve tasarımına göre büyük farklılık gösteriyor.