Dekoratif Sabun Tasarımları

0
2998

Temizlik deyince ilk aklımıza gelen sabunlar günümüzde sadece temizlik amaçlı değil bir o kadar da görsel amaçlı kullanılmaya başlandı. Özellikle bin bir emekle dekore edilen banyolar için çok şık dekoratif sabunlar da dekorasyonda önemli bir yere sahip oldu. Güzel kokmalarının yanı sıra bir de farklı renklerde, farklı ebatlarda ve modellerde üretilen sabunlar geniş bir yelpazeye sahip. Bir çok yörenin özel üretim sabunları da yine çok moda ve hediyelik eşyalar arasında yerini almış durumda. Bu sabunlara örnek Balıkesir’de zeytinyağlı sabunlar doğal sabunlar arasında dikkatleri çekerken bir çok bölgenin kükürt sabunları ise size naturelliğin yanı sıra kişisel bakımı da beraberinde sunuyor. Bunların yanı sıra menengiç sabunu, karanfil sabunu, lavanta sabunu, defne sabunu, kekik sabunu, yosun sabunu, buğday sabunu, bal sabunu, ardıç sabunu ve daha niceleri hem banyomuza hoş bir koku yayarken hem de cilt bakımı konusunda bize yardımcı oluyor. Bu konuda sektör öyle bir gelişme gösterdi ki özel dükkanlar ve üreticiler bile var. Bu güzel ve keyifli üretimin bir de pazarlama ayağı var ki bu konuda sınır tanımıyor doğrusu. Özel günler için tasarlanan dekoratif sabunlar için kişisel bakımınızı kolaylaştırırken gerek dekoratif açıdan, gerek ambalaj açısından çok şık hediyelik setler hazırlanıyor. Peki bu setlerin içinde neler oluyor?

    

Genelde çeşitli bir kaç dekoratif sabun, minyatür ebatlarda bir havlu ya da banyo lifleri ile kombinlenmiş bu setler çok şık yapılmış ambalajlarıyla hemen dikkatleri çekiyor. Hediye olarak da çok sık tercih edilen bu setlerin görsel olarak göze hoş gelmesinin yanı sıra kullanım açısından da herkesin ihtiyacı doğrultusunda bir ürün olduğu için tercihi de bu denli kolay ve kullanışlı oluyor. Banyolarımızda kimi zaman bir banyo tabağı içinde yer alan balık, deniz kabuğu, çiçek ya da bir çok simetrik şekilde ve bin bir çeşit renklerde üretilen bu dekoratif sabunlar banyo dekorasyonunuzda tatlı bir hoşluk katarken yaydığı o güzel kokular da insanı rahatlatıyor doğrusu.

Eğer bu kadar seçenek içinde dahi kendi zevkinize uygun bir şey bulamadıysanız kendi dekoratif sabununuzu kendiniz de yapabilirsiniz. İstediğiniz renk ve aromaları kullanarak karışımı kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı da beğendiğiniz herhangi bir kalıba döküp istediğiniz şekli elde edebilirsiniz. Üstelik maliyetinin de bütçenizi sarsmayacağından emin olabilirsiniz.

Önceki İçerikBebek Odası Dekorasyonları
Sonraki İçerikDekoratif Raflar
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.