Dekoratif Tablolar

0
7465
dekoratif tablo modelleri

Evimizi dekore etmek faydalanacağımız seyler arasında: ana eşyalar,duvar renkleri,yer döşemeleri tavan süslemeleri  haricinde bir çok dekoratif yardımcı ürünler bulunmaktadır.Bu ürünler evlerin çeşitli bölümlerinde çeşitli amaçlarla kullanılabilmektedir. Modern tasarımlar, üretilen dekoratif eşyalarla tamamlandığında,muazzam bir bütünlük, göze çok hoş görünen manzaraları ortaya çıkarmaktadır. Evlerin her bölümü için ayrı ayrı çalışma yapmak ve görsel olarak mükemmelleştirmek mümkündür.Bunu yaparken öncelikle dekoratif amaçla hangi eşyaları tercih edeceğimizi belirlemeliyiz kullanıcağımız bölümün tasarımını,dizaynını göz önünde bulundurarak bu belirlemeyi yapmalıyız.

Bugün yine çok hoş bir ürün olan dekoratif tabloları inceleyeceğiz. Geçtiğimiz yılları ele alırsak duvarlarda kullanılan tabloların genellikle ahşap çerçeveli manzara resimleri, ya da buna benzer büyük çaplı klasik tablolardan ibaret olduklarını görürüz. Geçen zaman içerisinde modern tasarıma ve dekorasyon ürünlerine hızla ayak uyduran dekoratif tablolar, oldukça şık ve yaratıcı tasarımların birer sonucu olarak evlerdeki yerini almaktadır. Dekoratif tablolar seçilirken, kullanılacak odanın ve içerideki eşyaların rengi dikkate alınmaktadır. Renk uyumuna uygun ve tamamlayıcı  dekoratif tablolar seçildiğinde içinde zevkle oturulacak yaşam alanları oluşturulmuş olunur.

    

Son zamanlarda en çok kullanılan dekoratif tablo çeşitleri, tek bir tablo değil ,birçok tablodan oluşan figürlerdir.Bu tablolara baktığımızda ufak ufak birleşip bir bütün oluşturan tablolar olduğu gibi,irili ufaklı değişik büyüklüklere sahip tablolarında bir araya gelmesinden oluşan tablolar görmekteyiz.Günümüz trendlerinde;yağlı boya manzara resimleri klasik çizgisini korusada birçok farklı figure ve farklı malzeme kullanımına yer veriliyor.İnsan figürleri,soyut kavramlar kullanılan dekoratif tablolar modern tasarlanmış ev dekorasyonunu tamamlayan parçalar olarak karşımıza çıkmakta.Ayrıca çerçevesiz kanvas tablolar,yine çerçevesiz cam ayrıntı kullanılan tablolar,tahtanın oyulup boyanmasıyla oluşan orjinal tasarım dekoratif tablolarda ilgi gören parçalardan.Dekoratif tablo fiyatlarına göz atacak olursakta fiyatları 50 tl den başlayıp 500tl ve üzerine kadar ulaşabilmekte…

Önceki İçerikBeyaz Eşya Dekorasyonu
Sonraki İçerikDış Kapı Süsleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.