TwitterFacebookGoogle

Dilsiz Uşak

Çok çok eskiye dayanan bir aksesuar olan dilsiz uşak. İsmini çok bilen olmasa da ne için kullanıldığını bilenler fazladır. Adı çok ilginç olan bu ürün bir ceket pantolon askısı dır. O yıllar da takım elbisenin kıymeti bir başka idi elbet. İnsanlar giysilerine daha bir dikkat eder daha bir özenirdi. Neredeyse takım elbise giymeyen bir erkek yoktu. Takımlar özenle alınır ve bir o kadar özenle ütülenir temizlenirdi. Tabi hal böyle olunca bu takımların askıları da özel oldu zaman içinde ceket pantolon için yapılan bu özel ürünün adı dilsiz uşak oldu. Dilsiz uşağın hikayesi bu şekilde. Günümüzde hala kullanılan ve dilsiz uşak sıradan elbise askısı ile karıştırılmasın. Çünkü elbise askısı dolaplar içindir ve aynı zamanda bir çok askıyı rahatça kullanabilirsiniz. Fakat dilsiz uşak tek kullanılır ve dolaplar için uygun bir askı modeli değildir. Büyük ebatlarda olan dilsiz uşaklar yatak odaların da veya ofislerde dışarıda kullan bir üründür.

 

    

 

Örneğin yatak odaların da boy aynası yanında veya köşelerde kullanılabilir. Ofislerde kullanımı ise çıkarılan ceketin veya kravatın ütüsünün bozulmaması ve askı amaçlı kullanılır. Ofislerde bir dekorasyon unsuru olarak da kullanılan dilsiz uşak modelleri çok da şık durmaktadır .Dilsiz uşak modellerine bakıldığın da geçmişten bu günlere gelen klasik modellerin yanı sıra yeni modeller de dikkat çekiyor. Bu modeller daha çok ahşap modeller olup klasik bir kalıp şeklindedir. Özellikle gürgenden çift tepeli veya tek tepeli modeller üretiliyor. Bu güzel dilsiz uşakların yeni modellerden farkı hem modelleri hemde farklı malzemelerden de üretiliyor olmaları. Yeni modeller de krom kaplama ve metal modeller başı çekiyor. Ayrıca tasarımlar da son derece modern ve şık. Dilsiz uşakların renkli modellerine çok fazla rastlanmıyor ama tercihiniz bu yönde ise bulabileceğiniz ilgili mağazalar da var. Dilsiz uşakların fiyatları tekli modellerde 70- 150 çiftli modeller ise  80- 200 civarı değişiyor. Beyaz lake modelleri şık dekore edilmiş mekanlara çok yakışıyor. Dilsiz uşak modelleri ile ilgili hazırladığımız galeriye  bir göz atabilirsiniz.

gaziantep en iyi türk hamamı gaziantep türk hamamı gaziantep masaj gaziantep spa merkezi gaziantep hamam
İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdüzü evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat kurtköy evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat