Dış Kapı Süsleri

0
16249

Yaşadığı her yaşam alanını güzelleştirmek insan oğlunun doğasında var galiba. Bu durum evimizin dekorasyonundan başlıyor iş yerlerimize kadar ,arabalarımıza ,bahçelerimize hatta ve hatta kapılarımıza kadar uzanmakta. Evlerimizde yakaladığımız dekoratif açıdan hoşluğu kapılarımızda da günümüzde yoğun bir şekilde uygulamaktayız. Geçmişte özel günlerde kullanılan (yeni yıl , bayram vs ) kapı süsleri şimdilerde neredeyse her evin kapısını süslemekte.Renk ve model olarak bir çok seçeneği de bulmak mümkün.Kapınıza uygun kapı süsünüzü hazır alabileceğiniz gibi kendinizde yapabilirsiniz. El işlerinde biraz yetenekli olmanız yeterli.Dış Kapı süslerinde tercih edilen süslerin üzerine hoş ve sempatik  yazılarda yazdırmanız mümkün olabiliyor. Kimileri için bu pek gereksiz gibi görünse de aslında hiç de kötü bir fikir değil. Sıradan ve monoton iş gününün ardında çok fazla enerjisi kalmayan bizlere çevremizde gördüğümüz hoşluklar hayatımıza renk katıyor. Bunun farkında olsak da olmasak da ruhumuzun farkındalığı yetiyor inanın.  Dekorasyon neticede kişilerin karakterini yansıtıyor bir yerde.Kapı süsleri de dekorasyonun ilk ayağı aslında.

    

Kapı süslerini kapınıza monte edebileceğiniz gibi kapınızın her iki tarafınada asabilirsiniz.Dışarıdan geldiğinizde eviniz; sizi yada misafirlerinizi estatik bir hoşgeldinle karşılayabilir.Kapınıza astığınız kapınızı renk ve modeline uygun aynı zamanda da sizin zevkinize hitap eden  bir buket çiçekde oldukça hoş bir kapı süsü olacaktır.Dış kapı süslerimizi kullanırken evimizin diğer köşesinde yaptığımız gibi dekorasyonu güçlendirmek amacıyla kapı süslerimize uygun destekletici dekoratif eşyalarda kullanabiliriz.Nasıl mı?Dış kapı süsümüze uygun bir paspas ,kapımızın önünde duran sevimli bir şemsiyelik ve hatta kendi dairemizin bulunduğu duvara asabileceğimiz bir tablo daha güçlü ve daha şık bir görünüme imza atacaktır.Ayrıca özel günlerde daha farklı konseptlerle süslenilen kapılarda oldukça hoş bir görüntü oluşturmaktadır.Örneğin; yılbaşında noel babalar,renkli toplar,yılbaşı çiçekleri,ziller,geyikler,karlarla bezenmiş kapı süsleri oldukça sevimleyici karşılayıcılar olacaktır.Bu sevimli süsleri güzel bir hediye olarakta aklımızın bir köşesinde bulundurabiliriz.

Önceki İçerikDekoratif Tablolar
Sonraki İçerikMutfak Aksesuarları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.