Ana Sayfa Mobilya Dosya Dolabı Modelleri

Dosya Dolabı Modelleri

0
Dosya Dolabı Modelleri

Ofislerin en büyük problemlerinden bir tanesi de arayınca bulunmayan ve zaman içinde yığın haline gelen dosyalar. Hem kurumsal büyük şirketlerde hem daha küçük işletmelerde dosyaları hem zapt edip hem de kötü görünmelerini engellemek büyük bir eziyet. Dosya dolapları bu eziyeti en azından görünür olmaktan alı koyan mobilyalar. Yine de aradığınız zaman vakit kaybetmeden istediğiniz kâğıt parçasını bulmak için bir dolaba sıkıştırmaktan daha fazlasına ihtiyacınız var. Neyse ki yeni tasarımlarda düzene yardımcı olacak ve göze hitap edecek detaylar düşünülüyor.

Şeffaflık artık her şey! Firmalar, özellikle de hedef kitlesiyle sık sık yan yana gelen şirketler, müşterilerine ve potansiyel müşterilerine transparan bilgi akışı ve güvenilirlik sunmak için bütün detayları düşünüyorlar. Yeni dosya dolabı modellerinde de bu detay göz ardı edilmemiş. Düzeni ve disiplini açık bir şekilde göstermek için yeni modellerin birçoğunda kapaklar bulunmuyor. Kapaksız dosya dolaplarının en kullanışlı özellikleri ise çok fazla kullanılabilir bölmeye sahip olmaları. Bu sayede dosyalarınızı birbiriyle alakalı birçok ayrı kategoriye ayırıp ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla bulabilirsiniz. Şeffaf ve çok bölmeli görüntüyü yalnızca kapaksız modellerle değil cam dosya dolaplarıyla da elde edebilirsiniz. Cam modeller çoğunlukla pastel renklerin hakim olduğu ofis ya da bürolarda kullanılıyor.

    

Dosya dolaplarında tercih edebileceğiniz cam dışındaki diğer yapı malzemeleri ise ahşap ve metal. Hem uzun ömürlü hem şık görünümlü bu malzemelerden üretilmiş dosya dolaplarında dikkat çeken en önemli unsur ise yanmaya dayanıklı olmaları. Siz de seçiminizi bu detayı göz önünde bulundurarak yapmalısınız; şirketiniz için hayati önem taşıyan evrakların ufak bir kazada yok olmalarını istemezsiniz. Ahşap modeller genellikle beyaz ağırlıklı ofislerde kullanılıyor. Daha ferah bir görüntü için açık ahşap tonlarını tercih etmenizi öneririm. Metallerde ise eskinin klasik devlet dairesi dolabı modellerinden kaçınmanızı tavsiye ederim. Hem klasik hem modern tarzda artık o dosya dolaplarının pek bir değeri ve güzelliği kalmadı.

Küçük ofislerde büyük dosya dolapları oldukça kötü bir görüntüye sebep oluyor. Bir duvarın komple dosya dolabı olması çok da takdir edilecek bir görüntü olmayacaktır. Bunun yerine dosya dolabı olarak size iki mobilya önereceğim: kesonlar ve etajerler. Her ikisi de kullanışlı olacakları kadar küçük ofisinizi şık bir hale de getirecektir. Küçük olduklarını düşünenler içinse birden fazla kullanılmasını öneririm. Bu şekilde ofis dekorasyonunuzun bütün bir parçası gibi görüneceklerdir.

Önceki İçerik Yağmur Duş Başlıkları
Sonraki İçerik uluslararası evden eve nakliyat
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.