Düdüklü Tencere

0
8005

Mutfak ürünlerinde hanımların en sevdiklerinden biri düdüklü tencereler. Yemek yapmanın pratik yollarından biri düdüklü tencere kullanımıdır. Düdüklü tencere özel olarak üretilir. Eski modellerde çok fazla teferruatı olmasa da yeni modellerde birçok alternatif var. Zaman ayarı, pişireceğiniz besine göre süre seçenekleri ve tek tuşla kapama ve açma bu özellikler arasında. Düdüklü tencerenin artıları nelerdir diye şöyle bir sıralayalım. Her şeyden önce besinlerin vitamin değerini kaybetmeden pişirebilmesi bizce kullanılmasını gerektiren en önemli etken. Malum besinler pişerken tencere kenarından vitaminlerinin de çoğu buhar olup gidiyor. fakat düdüklü buharı içeride hapsediyor ve besinlerin doğru şekilde ve hızlı pişmesine olanak tanıyor. Pişirmek istediğiniz besinlerin pişirme süresi farklı zaman aralıklarında oluyor.

 

 

    

Bu nedenle besine göre düdüklü tencerenin üzerinde bulunan düğme yardımı ile bir nevi zaman ayarı yapıyorsunuz. İçindeki besin pişince tencerenin düğmesi düdüğe benzer bir ses çıkarıyor ve yavaş yavaş içerisinde olan buharı dışarıya çıkarıyor. Bu esnada tencereye herhangi bir müdahalede bulunmuyorsunuz. Büyük bir basınçla buhar çıkışı bitikten sonra tek tuşla kapağını açabiliyorsunuz. Daha önce düdüklü tencere kullanmadıysanız nasıl kullanıldığını bilen biri ile uygulamanız daha doğru olacaktır. Düdüklü tencerelerin kullanımını kolaylaştırabilmek için üretici firmalar bir çok kolaylık sağlamaya devam ediyor. Tek tuş ile açma kapama düğmesi son katılan özellikler arasında. Düdüklü tencere kullanımı enerji ve zaman tasarrufu sağladığından özellikle pişmesi zor ve uzun olan besinlerde kullanılmaktadır. Örneğin kırmızı et, kuru fasulye, nohut gibi. Düdüklü tencerelerin doğru kullanılmadığında ciddi kazalar neden olabileceğini de buradan hatırlatalım. Düdüklü tencere fiyatları 100- 500 TL civarında. İlgili satış noktalarında bulabileceğiniz bu ürün ile ilgili ödeme kolaylığı da sağlanıyor. Fiyat aralığının bu derece farklı olması ise marka ve özelliklerinden kaynaklı. İyi özellikleri bulunan iyi bir düdüklü tencere için iyi de bir maliyeti göze almalısınız. Düdüklü tencere modellerini sizler için hazırladığımız görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz. Daha fazla detay ve model için için ise ilgili mağazalar sizlere yardımcı olacaktır.

 

Önceki İçerikSilikon Yorgan
Sonraki İçerikKlozet Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.