Duş Takımı (Duş Setleri)

0
3276
duş setleri

Duş takımları özellikle son dönemler ele alındığında, çeşitli modellerle üretilmekte ve yapı marketlerde yerlerini almaktadırlar. Duş setleri; duvara monte edilen platform, musluk çıkışına monte edilen hortum ve duş başlığından oluşmaktadır. İlk düşünüldüğünde bu ürünün ne derece dekoratif olacağı tartışma konusu gibi gelebilir. Fakat ortaya çıkan çalışmalar böyle bir tartışmanın çok yersiz olacağını ortaya koymaktadır. Çünkü duş setleri, hemen hemen her ev eşyasında ve yapı ürününde olduğu gibi banyonun tüm atmosferine uygun tasarımlarla üretilmekte ve tüm ahenkleriyle banyolardaki yerlerini almaktadırlar. Üretilen duş takımları na led sistemleri bile entegre edilebilmekte ve renkli bir hava oluşturulası sağlanmaktadır. Su çıkışına yerleştirilen renkli led, suyu sanki renkli akıyormuşçasına bir havaya sokmakta görsel bir şölen oluşmasını sağlamaktadır. Bunun dışında duş başlığı çok geniş, küçük, ya da farklı geometrik şekillerle üretilmektedir. Dolayısı ile alıcıların her türlü zevkini karşılamakta ve sahiplerini beklemektedir. Banyo takımı seçildikten sonra bunu şık bir duş seti ile süslemek olmazsa olmazlardandır. Tabi ki her üründe olduğu gibi duş takımlarında da kalite önemlidir. Kaliteli olmayan duş takımları kısa sürede deforme olmakta ve kullanılamaz hale gelmektedir. Bu sebeğle mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş ürünler tercih edilmelidir. Bunun için de iyi araştırılma yapılmalıdır.

Bahsetmiş olduğumuz duş setlerine 1-2 örnek olması amacıyla sizlerle paylaşmak istiyoruz:

    

duş setleri

Örneğini vermiş olduğumuz gibi yukarda ledli bir duş seti görmekteyiz. Ledler duş başlığının üst kısmına farklı renklerde küçük küçük yerleştirilmiş.  Dolayısı ile suyun akışı tamamen farklı bir ambiyansa kavuşmuş. Bu tür bir yenilikten hoşnut olan herkesin mutlaka evlerinde bulundurması gereken bir tasarım olduğunu düşünüyoruz.

duş takımları  duş seti

Bir farklı tasarım örneğini de en çıplak haliyle yukarıdaki örneklerde gayet net bir biçimde görmekteyiz. Bu ve bunlar gibi çok sayıda değişik üretim harikasını mağazaların teşhir ürünlerini inceleyerek yakından görme ve test etme fırsatınız olabilir. Fikir olması açısınan paylaşmış olduğumuz bu örnekler, duş takımlarının bile günümüzde ne kadar hoş çizgiler taşıdığını gözler önüne seriyor. Duş takımı fiyatları ürünün tasarımına göre farklılık göstermektedir. İlgili mağazalardan detaylı bilgi edinmeniz mümkün.