Ana Sayfa Banyo Duşakabin Modelleri

Duşakabin Modelleri

0
Duşakabin Modelleri

Banyo dekorasyonunda şuan küvetlere alternatif olarak en sık tercih edilen ürünler duşakabinlerdir. Duşakabinler en basit halleriyle, duş alınan etrafı genellikle açılıp kapanabilen  plastik malzemeyle çevrilmiş alanlardır. Bu kabinler duş esnasında suyun dışarıya sıçramasına, taşmasına engel olarak, suyun sadece o alan içerisinde kalmasını sağlarlar. Aslında duşakabinler tamamen bu mantık üzerine üretilmiş yapı ürünleridir. Fakat geçen zaman içerisinde bu ürünlere entegre edilen ekstra özellikler, taleplerin de önemli ölçüde artmasına sebebiyet vermiştir. Bu ekstra özelliklerden bahsedecek olursak; müzik yayını,  çeşitli ışıklandırma sistemleri, kullanılan dekoratif desenler ve renkler, ses sistemleri, telefon bağlantısı ve buna benzer diğer özellikler duşakabin alıcılarının dikkatini çekiyor.

Duşakabin Modelleri

Duşakabinlerde yağmur duş sistemi ile duşu çok daha kaliteli hale getirmek mümkün. Özellikle geniş duşakabinlerde yukarıdaki gibi bir yağmur duş sistemi tercih ediliyor.

Duşakabin Modelleri

Beyaz temalı duşakabinler hem modern hem klasik banyo dekorasyonlarında tercih ediliyor.

Duşakabin Modelleri

Siyah ve ahşap kombinini sevenler bu kombini duşakabinlerde de tercih edebilirler. Fiyat konusunda çok büyük bir fark olmuyor.

Duşakabin Modelleri

Köşe duşakabinler çoğunlukla küçük modeller oluyor. Ancak şekil açısından çok estetik duruyorlar.

Duşakabin Modelleri

Cam bütün duşakabinlerde kullanılmasına rağmen bazı tasarımlarda bütün olarak tercih ediliyor ve komple cam duşakabinler özellikle modern dekorasyonlarda kullanılıyor.

Duşakabin Modelleri

Yarı kapalı duşakabinler yine modern dekorasyonlarda tercih edilen modellerden bir tanesi. Genellikle geniş duşakabin alanı olduğunda tercih ediliyorlar.

    

Duşakabin Modelleri

Hem küvet hem duşakabin yine modern dekorasyonlarda sık karşılanan seçeneklerden bir tanesi.

Duşakabin Modelleri

Yarı açık duşakabinlerde zeminde banyonun zeminiyle bütünlük sağlayabilirsiniz. Bunun için duşakabin alanının geniş olması gerekiyor.

Duşakabin Modelleri

Çok pahalı ve komplike bir model istemeyenler yukarıdaki gibi sade ve şık tasarımları değerlendirebilirler.

Duşakabin Modelleri

Kırmızı aşıklarını mutlu edecek bir haber.. Hem yarı açık hem klasik duşakabin modellerinde sevdiğiniz kırmızı rengi bulabilmeniz de mümkün.

Duşakabin Modelleri

Farklı renkleri bulmak duşakabinlerde artık çok da zor değil. Ancak biraz araştırmak gerekebilir.

Duşakabin Modelleri

Dar banyolarda duşakabini konumlandırmak çoğunlukla zor olur. Yukarıdaki gibi bir modeli dekorasyonda değerlendirebilirsiniz.

Duşakabin Modelleri

Farklı renk seçenekleri olan ışıklandırmalı duşakabin modellerini bulabileceğiniz gibi aydınlatmalı duş başlıklarını da kullanabilirsiniz.

Duşakabin Modelleri

Duşakabine rengi zemin ya da bir duş pufu ile de verebilirsiniz.

Duşakabin Modelleri

Ve yuvarlak duşakabin modelleri… Geniş banyolarda istediğiniz yerde konumlandırabileceğiniz çok şık ve modern duran modellerdir.

Önceki İçerik Antre Dekorasyon Öğeleri
Sonraki İçerik Dekorasyonda Goblen Sanatı
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.