Duvar Saatleri

0
8760

Zaman ilk insandan bu yana her daim önemli olmuştur. Ancak hızın büyük bir ehemmiyet kazandığı içinde bulunduğumuz yüzyılda zamanla yarışmak kavramı herkes için önemli problemlerden bir tanesi haline geldi. Zaman yönetimi kavramı da bununla birlikte hayatlarımızın bir parçası olmaya başladı. Saatler bugün gün içinde bulunduğumuz her yerde. Sokaklarda, caddelerde, mağazalarda, restoranlarda, çantamızda, cebimizde ve tabii ki tabletlerimizde ve telefonlarımızda. Bütün bu çeşitliliğe rağmen evlerde kullanılan duvar saatlerinin modası ve kullanılırlığı hiç geçmedi. Dekorasyonun eskimeyen vazgeçilmez aksesuarlarından bir tanesi olan duvar saatleri tasarım açısından da her dönemin ihtiyaçlarına ve modasına ayak uydurmayı başarıyor. İstediğiniz bütün yapı malzemelerinden yapılmış olan bütün modeller şuan ilgili mağazalarda satışta.

Ahşap duvar saatlerinde şuan en çok tercih edilen modellerden bir tanesi ahşap boyama uygulanmış renkli saatlerdir. Roma rakamları, işlem şeklinde rakamlar ve büyük puntolu rakamların kullanıldığı ahşap duvar saatleri ebat olarak da değişiyor. Dekoratif ahşap duvar saatlerinde klasik rakam sıralamasından farklı olarak saatin bir köşesinde toplanmış rakamlar gibi orijinal tasarımlar da üretiliyor. Eskitme ahşap duvar saatleri hem modern hem klasik dekorasyonlarda en sık kullanılan modellerdendir.

    

Modern dekorasyonda kullanılan duvar saati modellerinde bu yılın modası kanvas tablolu duvar saatleridir. 3 parçaya kadar çıkabilen kanvas tablolu saatler genellikle salonlarda kullanılan büyük saatlerdir. Şık bir tablo ile bir saati bir arada bu duvar saati modelleri sayesinde kullanabilirsiniz. Ünlü ressamların tabloları, manzara, insan figürleri gibi birçok temanın kullanıldığı bu saatler 30 ila 150 TL aralığında bir fiyat gamına sahip oluyor. Kanvas duvar saatlerinin tek parça tablo şeklinde olanları da mağazalarda ve ev dekorasyon sitelerinde satılıyor.

Metal duvar saatleri de yine hem modern hem klasik dekorasyonlarda kullanılıyor. Soyut şekillerin kullanıldığı saatler yatak odası ve salon gibi odalarda tercih edilebiliyor. 7 fil ve kelebek gibi ayrı parçaların bir arada olduğu duvar saatleri de çok şık duran modeller arasında yer alıyor. Dijital saat modelleri modern dekorasyonlarda daha sık kullanılıyor. Antreler dijital saatlerin en sık kullanıldığı ev alanları oluyor.

Mutfaklar için üretilen duvar saati modellerinde tema olarak mutfak ile ilgili görseller kullanılıyor. Klasik duvar saatlerinin yanı sıra magnet şeklinde buzdolaplarının üzerinde kullanılan saat modelleri de çok şık.

Önceki İçerikKilim Modelleri
Sonraki İçerikSalonlarda Yaz Esintisi
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.