Ekmek Kutuları

0
8320

Mutfak aksesuarları mutfakları güzelleştiren ürünler arasında yer alıyor. Modern ve dekoratif ürünlere şöyle bir bakıldığında mutfak ve salon aksesuarları çeşit açısından çok zengin. Mutfak aksesuarlarından bahsedecek olursak detayı da fazla bir yaşam olan mutfaklar da yok yok adeta. Çeşitli mutfak gereçlerinin yanı sıra birbirinden güzel aksesuarlarda cabası. Salonlarda veya başka bir yaşam alanlarında kullanılan aksesuarların çoğu dekoratif amaçlı olduğundan kullanım olarak pek bir özellikleri yoktur. Oysa mutfak aksesuarları genelde kullanılan gereçler üzerine tasarlanmıştır. Mutfakta kullandığınız herhangi bir gereç aynı zamanda bir dekoratif aksesuar olabilir. Örneğin dekoratif bir kaşıklık. hem kaşıklarınız için bir gereç aynı zamanda dekoratif açıdan bir aksesuar olabilir. Bu tarz modellerin en güzel örneklerinden bir ekmek kutularıdır. Aşağıda sizler için bir kaç alternatif ekmek kutusu görseli hazırladık.

    

Ekmek kutuları hem bir mutfak gereci hemde dekoratif açıdan çok zengin bir aksesuardır. Büyük ve küçük modellerini rahatça bulabilirsiniz. Ekmek kutuları genelde ahşap modellerden oluşmaktadır. Nedendir bilinmez ahşap ürünler pek bir yakışır ekmek kutularına. Ekmek tahtaları da ahşap olduğundan çağrışım yapıyor da olabilir fakat gerçekten çok şık duruyor. Ekmek kutularında sıra dışı tasarımlar bulabilirsiniz. Plastik modellerden hasır tasarımlara ,kapaklı modellerden sürgülü ekmek kutularına kadar pek çok alternatif var önünüzde.Genel olarak modellere şöyle bir bakarsak uzun ve bombeli olduğunu fark edeceksiniz. Kullanımı kolay olsun diye daha çok bu tarz kapaklı ekmek kutuları üretiliyor. fakat bu tarz modellerin üzerini kullanamıyorsunuz. Kare ve yuvarlak ekmek kutularının üzerini de kullanmanız mümkün.Plastik modeller daha çok saklama kutularını andırıyor. Ahşap ürünler ise daha önce söylediğim gibi pek yakışıyor mutfaklara. Ağacın kendine has rengi ise daha modern ve şık. Pencereli ekmek kutuları dekoratif açıdan tercihler arasında.Renkli ekmek kutuları ise yanında bir kaç aksesuar ile birlikte bir uyum içerisinde daha çok takım satılıyor. Bu takımlar kırmızı ,yeşil ve daha bir çok renklerde üretiliyor.Fakat en popüleri kırmızı ve kırmızı beyaz çiçekli desenler dikkat çekiyor .Ekmek kutularının fiyatları ise çok pahalı değil.Ahşap ve büyük modeller biraz farklılık gösteriyor.Dekoratif ekmek kutularını ilgili mağazalarda bulabilirsiniz.

Önceki İçerikDesen Çeşitleri
Sonraki İçerikGazetelik Modelleri
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.