Erkek Çocuk Odası Dekorasyonları

Dekorasyon konseptlerinin en rahat uygulanabildiği alanlardan bir tanesi erkek çocuk odaları. İzledikleri filmler, oynadıkları oyunlar, hobileri ve zevkleri mobilyalara ve aksesuarlara rahatlıkla yansıtılabiliyor. Renk konusunda ise erkek çocuklarının öncelikli tercihleri mavi, beyaz, siyah, kırmızı ve yeşil. Aksesuarlarda da kız çocukları gibi peluşlardan ziyade daha metalik oyuncaklar tercih ediliyor. Erkek çocuk odası dekorasyonunda göze çarpan bir diğer farklılık ise erken yaşta edinmeye meyilli oldukları spor ya da müzik gibi hobilerinin yansıtılması oluyor.

Erkek Çocuk Odası

Mavinin farklı tonları aynı anda beyaz ile kullanıldığında şık bir görüntü ortaya çıkıyor. Araya bej ya da yeşil gibi renkler atmak da bu hoş görüntüyü pekiştirecektir.

Erkek Çocuk Odası

Örümcek adam erkek çocukların sevdikleri filmlerden. Odaya bunu duvar panelleri ya da sticker’larla yansıtmak odada severek vakit geçirmelerine yardımcı olabilir.

Erkek Çocuk Odası

Arabalar yine erkek çocuklarının ortak zevklerinden. Yukarıdaki gibi bir tasarım belli bir yaş üstü erkek çocuklar için dikkat dağıtıcı olabilir ama küçük erkek çocuklar için rahatlıkla tercih edilebilir.

Erkek Çocuk Odası

Yeşil erkek çocuk odalarında rahatlıkla tercih edebileceğiniz ve rahat kullanacağınız bir renk. Ama sadece beyaz yerine koyu mavi tonları da kombin için tercih edilebilir.

Erkek Çocuk Odası

    

Hobilerden bahsetmiştim. Duvarlarda yazı tahtası kullanmak hem çocuk gelişimine yardım edecek hem de sizi temizlikte büyük bir külfetten kurtaracaktır.

Erkek Çocuk Odası

Küçük erkek çocuklar için odada beyazı kullanmak en iyi tercihlerden bir tanesi olacaktır. Başka renkler de dikkatini çekmesi açısından kullanılabilir.

Erkek Çocuk Odası

Aksesuarlar odayı canlı kılar. Duvar süsleri, paneller, oyuncaklar da erkek çocuk odası için en yerinde aksesuarlardandırlar.

Erkek Çocuk Odası

Oyuncak sepetleri çocuk odaları için önemli detaylardan. Küçük odalarda İngiliz tarzı çocuk mobilyalarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Erkek Çocuk Odası

Odanın ışık alıyor olması çocuk odaları için çok önemli. Hem kemik gelişimleri hem de psikolojileri için böyle bir alternatifiniz varsa mutlaka değerlendirin.

Erkek Çocuk Odası

Erkek çocuk odalarında turuncu ve kırmızı gibi renkler kullanılmaz diye bir şey yok. Özellikle küçük erkek çocuk odalarında kullanmanızı tavsiye ederim.

Erkek Çocuk Odası

Yoğun kahverengi kullanmamanız gerektiğini hemen her yazımda belirtiyorum. Oda ışık alsa bile farklı renkler mutlaka kullanın.

Erkek Çocuk Odası

Sarkıt avizeleri oğlunuz da çok sevecek. Düşmesini engellemek için yatak kenarlarına yukarıdaki gibi küçük paneller koyabilirsiniz.

Erkek Çocuk Odası

Hem fantastik hem kullanışlı dekorasyonlar oluşturmanız da mümkün. Bunun için mobilya bulmanız ilgili mağaza ve internet sitelerinde oldukça kolay olacaktır.

Bu yazı Bebek-Çocuk Odası, Dekorasyon kategorisine Emrah Sarıdaş tarafından yazılmıştır. yer imlerinize ekleyin.

Emrah Sarıdaş hakkında

Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.