Ev Dekorasyonları

0
8529

Dekorasyon son yıllarda giderek önem kazanıyor.Bunun nedeni daha modern daha şık ürünlerin yanı sıra insanların daha hoş yaşam alanlarında yaşam istekleri .Daha yaşanılası yerler yaratmak isteyen insanlar çareyi ev dekorasyonlarına daha fazla önem göstererek bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyor. Neden daha hoş mekanlarda yaşanmasın ki. Sizlerde ev dekorasyonunuz da bir başlangıç yapmak istiyorsanız işte sizler için bir kaç öneri. Ev dekorasyonunda yapılan en büyük yanlışlardan biri çok fazla eşya alarak evdeki atmosferin ferahlığının ortadan kaybolmasına neden olmaktır. Alacağınız mobilyaların bırakın birbirine karşı uyumunu o kadar gereksiz eşya alınıyor ki çoğu evde kımıldayacak alan bile kalmıyor. Önceliğiniz her zaman rahatlık olmalıdır. Gerekli eşyalar hem ortamı hemde işinizi kolaylaştırır. Sadelik öncelikleriniz arasında olmalı mutlaka. Ev dekorasyonu ile ilgili fikir oluşturabilir görseller hazırladık . Bu görseller ev dekorasyonu ile ilgili sizlere yardımcı olacaktır.

 

    

Ne istediğinize yani sizler için gerekli mobilyaları ve gereçleri seçtikten sonra sıra alacağınız mobilya ve aksesuarların birbirine karşı uyumunu ayarlamaya geliyor. Evet sizin için gerekli olabilir fakat aynı fonksiyonu içeren farklı bir kaç ürünün bir arada hemde farklı farklı renklerde alırsanız görüntü olarak göze hoş gelmeyen bu ürün topluluğu aynı zamanda boşa harcanmış bir maliyeti de beraberinde getirir.Bu nedenle mobilya ve aksesuar seçiminde dikkat ediyoruz. Tek bir renk üzerine yoğunlaşıp sonrasında ona uygun renkler ile kombinasyonu sağlamak için çeşitli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Örneğin beyaz ise ana renginiz mobilyalarınız beyaz halınızı ve perdelerinizi turkuaz ve beyaz karışımı desenleri olan ürünler ile hareketlendirebilirsiniz. İkinci rengi direkt kullanmak değil de desenli ürünler ile bu atmosferi yumuşatarak kombin etmek stilinizi yansıtmanıza da yardımcı olacaktır.Yine buna bir örnek olarak perde değilde desenli bir duvar kağıdı ile sade olan evinize bir farklılık katabilirsiniz. Evde değerlendirilecek en güzel alanlardan biridir duvarlar. Duvar ünitelerini kullanabilirsiniz.İstediğiniz eşyaları rahatça kaldırabilir estetiği ve modernliği evinize taşıyabilirsiniz.Ev dekorasyonu ile ilgili hiç bir fikriniz yok ise bu işi yapan kuruluşlardan yardım alabilir işinizi kolaylaştırabilirsiniz.Dekorasyon ile ilgili yazılar ,siteler de bu konuda sizlere yardımcı olabilir.

Önceki İçerikKüçük Ev Aletleri
Sonraki İçerikEv Aksesuarları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.