Fener Modelleri

0
7929

Önceleri sadece sokak aydınlatması ve bahçe aydınlatması için kullanılan fener modelleri artık hayatın içinde daha çok yer alıyor. Özellikle dekoratif açıdan tercih edilen fener modellerinin birçok farklı tasarımını da bulmak mümkün. Bahçe için kullanılan fener modelleri ayaklı, askılı ve sabit olmak üzere üç başlık altında inceleniyor. Ayaklı fener modelleri herhangi bir alana rahatlıkla taşınabildiğinden daha çok bahçe dekorasyonunda tercih ediliyor. Özellikle çardak kenarları veya masa kenarları olmak üzere zaman zaman bahçe kenarlarında kapıya yakın alanlarda da kullanıldığı dikkat çekiyor. Merdiven kenarlarında yere bırakılan ayaklı modeller dekoratif açıdan da çok hoş duruyor. Ayaklı fenerlerin birkaç boy olarak kullanımı da yine göze hoş gelen dekorasyon örneklerinden biri. Bahçe için kullanılan fener modellerinde yine yaygın dekoratif örneklerine devam edecek olursak bahçe kenarlarında ve bahçe duvarlarında sabit camlı ve uzun ayaklı fenerlerin kullanımının da yaygın olduğunu görüyoruz.

 

    

 

Yukarıda verdiğimiz fener modellerine ilişkin görsellerde de fark edeceğiniz üzere çok şık dekoratif fener modelleri bulmak mümkün. Sadece dekoratif açıdan değil aydınlatma olarak da çok fazla tercih edilen bir ürün fener. Bahçe kenarları için kullanılan fener modellerinin soğuk hava şartlarında dayanabilmesi için farklı boyalar ve malzemeler kullanılarak üretildiğini de buradan belirtelim. Genelde ferforje  kullanılarak üretilen fener modelleri cam ve ahşap ile de kombin ediliyor. Dışarıda kullanacaksanız ferforje modeller daha uygun fakat ev içinde kullanacaksanız hem ahşap hem de ferforje modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle ev için düşünülmüş yere tam olarak oturabilen fener modellerini kış bahçelerinde, balkonlarda ve salonlarda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Beyaz işlemeli boy boy bulabileceğiniz bu fener modelleri kanepe kenarlarında ve sehpa önlerinde de çok hoş duruyor. Askılı ürünlerin ev için uygun olmadığını da belirtelim. Kapı girişi için bir fener düşünüyorsanız duvara monte askılı ve ayaklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Daha farklı tasarımları sevenler için de yine çok orijinal fener modelleri üretilmekte.

Önceki İçerikBakır Ev Ürünleri
Sonraki İçerikGümüş Ev Aksesuarları
Emrah SARIDAŞ; İşletme bölümünü bitirdikten sonra, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Pazarlama bölümünde yüksek lisans (MBA) derecesine sahip olmuştur. Geleneksel ve dijital pazarlama alanlarında çalışmalarını sürdürmekte, bunun yanı sıra internet projeleri geliştirmektedir. Emrah SARIDAŞ, Yapı Dekoratif' in kurucu ortağı ve yöneticisidir.